Niezwykła Kraina

Forum dla Rodziców i Dorosłych z Rozszczepem Kręgosłupa i Wodogłowiem
Dzisiaj jest 25 maja 2017 10:49

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Noworodek

Czesc dziewczyny.
W zeszy poniedzialek trafilam z corka do szpitala, bo wysunela sie mojej mamie z rak. Tam zrobili nam USG przezciemiaczkowe i taki wyszedl opis:

Słaba widoczność struktur wewnątrzczaskowych. Uklad komorowy symetryczny, komory boczne nieco poszerzone. Poszerzona przestrzeń podtwardówkowa w ok. czołowych do 5 mm. Wzmożóna echogeniczność namiotu. Nie widaćkrwiaka przymozgowego, lecz nie można wykluczyć krawanienia podpajęczynówkowego.

Po tym opisie lekarz zdecydowal, ze zostaniemy przewiezione karetką do Matki Polki.
Tam miałśmy tomograf, podaje opis : Struktury mózgu i móżdzku bez zmian ogniskowych. Bez cech obecnośći świerzego krwawienia wewnątrzczaszkowego. Uklad komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Płynowa rezerwa przymózgowa zachowana. Złamanie łuski prawej kosci ciemieniowej, w czesci tylnej w niewielkim wgłobieniem (o 2mm) bocznej czesci kosci. Krwiak podczepcowy na poziomie zlamania kosci czaszki.

Zostawili nas na tydzien na obserwacje po czym Mala znowu miala tomograf i taki opis:
Złamanie kosci ciemieniowej prawej oraz prawobocznej czesci luski kosci potylicznej. Struktury mózgu i móżdźku bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Płynowa rezerwa przymozgowa zachowana.

Po tym drugim badaniu Pani dr Nowoslawska powiedziala, ze wychodzimy do domu i ze przynisie nam wypis. Gdy porzyszla oznajmila, za Córeczka ma lekkie wodogłowie zewnętrzne :( i ze musimy byuc pod kontrola. Powiedziala również, ze w wieku ok 3 lat może Dziecku to minać. Dodam, że Córeczka 17 maja skończyla 7 miesiecy i obwod jej glowki wynosi 46,5 cm a w chwili narodzin miala 34, na pierwszym szcvzepieniu 3.11.2014 obwod wynosil 40 cm, na drugim szczepieniu 14.01.2015 43 cm a na ostatnim szczepieniu 27.02.2015 45 cm.
Jestesmy na poniedzialek zapisane do dr Strzyrzewskiego. Boje sie bardzo tej wizyty. Dlaczego dr Nowoslawska nie powiedziala nam wczesniej o tym wodoglowiu tylko dopiero przed samym wyjsciem? Dodam, ze codziennie byla na obchodzie.
Skoro byl tomograf to Pani Doktor zapewnie sie nie pomylila :/ jestem zalamana i nie wiem juz co mam robic.
Mial ktos podobny przypadek czy opis tomografu badz USG?
Prosze o jakas odpowiedz.

Pozdrawiam

Przedszkolak
Przedszkolak

Witaj :)
Ja tam nie jestem ekspertem ale myślę, że jeśli w opisie jest napisane jak byk, że układ komorowy nie poszerzony to w takim razie chyba nie ma wodogłowia... Nie spotkałam się jeszcze z pojęciem wodogłowia zewnętrznego więc może te opisy na to wskazują. Powinnaś się udać do dobrego neurochirurga i on oceni sytuację.
Pozdrawiam

Zostaliśmy wybrani by poprowadzić to dziecko przez życie :)

Noworodek

Dziekuje za odpowiedz. Idziemy do Doktora Strzyrzewskiego do Pozniania w poniedzialek. Namiary mam od znajomej. Czy talam o nim opinie i sa pozytywne. Zobaczymy, jak cos to bede szukala jeszcze innego lekarza tylko znalezc odpowiedniego to bedzie nie lada wyzwanie bo tylu co lekarzy to tyle opini i zawsze znajdzie sie jakas negatywna ;/
Pozdrawiam

Przedszkolak
Przedszkolak

Myślę, że nie ma co czytać opinii w internecie bo znam kilka osób, które zarabiają w ten sposób, że zamieszczają właśnie na różnych portalach pozytywne opinie na temat lekarza, firmy, produktu... Najlepiej to właśnie tutaj na kraince poczytać i posłuchać opinii tych, którzy rzeczywiście mieli styczność z danym lekarzem.Jeśli chodzi o neurochirurga to my jesteśmy pod opieką dr Kwiatkowskiego z Krakowa i jego mogę z czystym sumieniem polecić :) tego, którego wymieniłaś nie znam.

Zostaliśmy wybrani by poprowadzić to dziecko przez życie :)

Raczkujący
Raczkujący
Awatar użytkownika

My od początku leczymy się u Strzyzewskiego i ja dla mnie lepszego lekarza nie ma, była u niego w piątek w przychodni i wszystkie moje wątpliwości rozwiał :)

Co do opisu... u nas komory były poszerzone i to trochę ponad normę ale nigdy nie nazwali tego wodoglowiem, udało się bez zastawki. Daj znać co Strzyzewski powiedział.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00