Teraz jest 25 paź 2014 10:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Loading

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 06 maja 2005 22:04 
Przedszkolak
Przedszkolak

http://www.misiarz.pl/katalog/

Tytuł:
PostNapisane: 09 maja 2005 23:16 
Administrator
Administrator

Tak sobie myślę, że chyba jednak postaram się o taki rowerek dla mojego Krzysia.

Tytuł:
PostNapisane: 09 maja 2005 23:23 
Mistrz
Mistrz

Ja musiałabym użyć chyba kilka metrów taśmy klejącej,żeby Grzesiek nie zleciał z roweru. :( Zazdrszczę Wam dziewczyny,że Wasze dzieci mogą jeżdzić na takich rowerach.

Tytuł:
PostNapisane: 09 maja 2005 23:31 
Senior
Senior

Aniu koniecznie nawet nie wiesz jakie osiągniesz sukcesy.Po pierwsze dumę dziecka,że on też może jeżdzić.po drugie rozwój psychoruchowy. Mózg podczas jazdy wysyła impulsy do nóg, a przez to rozwija je i pobudza do większej stymulacji, wysiłku, z czasem dziecko nieswiadomie zaczyna sam naciskać na pedały i ten ruch staje się coraz silniejszy. U mojej klaudii jest to nie możliwe ale sam fakt,że może sama jeżdzić bez mojej pomocy napawa satysfakcją. wielu ludzi nie poznaje nas na spacerze bo dla nich nie jest możliwe aby dziecko niepełnosprawne samo jeżdziło na rowerze.do tego inny sposób patrzenia na świat z wyższej perspektywy już nie wózka ale siodełka, przestrzeń, wysokośc to wszystko stymuluje mózg do rozwoju, który zaowocuje w szkole. No i najważniejsze rehabilitacja mięśni nóg, bez twojego wysiłku i nie zadużego dziecka rozwijasz i zwiekszasz masę mieśniową nóg, mięśnie w sposób łatwy i przyjemny budują sie, a kosciec dużo by tu opowiadać.

Tytuł:
PostNapisane: 09 maja 2005 23:33 
Administrator
Administrator

Dzięki Dorotko chyba sie zdecyduję.

Tytuł:
PostNapisane: 09 maja 2005 23:39 
Senior
Senior

Kuba ma rowerek od miesiąca,sam nie daje rady pedałować ale jest specjalna rączka i możemy jeżdzić na spacery.Super sprawa!W zdjęciach Kuby i Kasi możecie to zobaczyć-Martuś wkleiła mi dzisiaj mojego rowerzystę :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2005 23:40 
Nastolatek
Nastolatek

Nasza Zulka na roczek dostała rowerek, taki mały na trzech kołach z rączką, krórą my kierujemy (pewnie podobny do rowerka Kuby). Na razie nawet nie sięga do pedałów, ale jest w nim taka dumna, że uwielbiam z nią wychodzić na spacery rowrkowe. Wkleję w zdjęciach Zu na rowerze.

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2005 10:41 
Przedszkolak
Przedszkolak

Witam, my mielismy rowerek trójkołowy zwykły ze sklepu. Pedały były nie z przodu tylko normalnie jak w dorosłym rowerze. Julka jeździła na nim od 2 roku życia przez 2 lata. Początkowo to my ją ciągneliśmy, potem pchaliśmy aż w końcu sama jeździła (oczywiście tylko na płaskim, albo z górki). Oto zdjęcie....hmmm.chcialm wstwić,a le chyba nie umiem:( Teraz kiedy wyrosła z tego rowerku, ma zwyczajny rowerek, ale przerobiony. Taki marketowy z bocznymi kółkami (trzeba je zmienić chyba na większe). Daliśmy go do serwisu i Pan przerobił go na wzór rowerka trójkołowego (tzn. jak rower jedzie to kręcą się wtedy pedały też!). Ważne to jest, bo wtedy Julka może jechać sama, albo z naszą niewielką pomoc. Kosztowało nas to 49 zł. Może komuś się przyda taka wiadomość. Aga.

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2005 11:26 
Senior
Senior

Zuzik my mamy rowerek rehabilitacyjny z możliwością ćwiczeń stacjonarnych,nóżki przypina się do pedałów tak że nie zsuwają się z tyłu jest możliwość włożenia rączki i popychania roweru,przy siodełu też jest pas zabezpieczający tak,że dziecko nie spadnie gdy się przechyli,w fotkach jest Kuba na rowerze.

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2005 15:39 
Mistrz
Mistrz

Różne modele rowerów firmy Draisin.

Tytuł:
PostNapisane: 04 sie 2005 14:50 
Administrator
Administrator

Wszystko pięknie, ładnie, tylko powiedzcie mi, proszę, jak to jest z zapłatą za takie rowerki. Było nie było REHABILITACYJNE przeznaczone do rehabilitacji ruchowej dzieci i osób dorosłych z dysfunkcją mięśniową, porażeniami kończyn dolnych, mózgowym porażeniem dziecięcym. A tymczasem słyszałam, że nie przysługuje na nie refundacja z NFZ...

Tytuł:
PostNapisane: 04 sie 2005 19:58 
Senior
Senior

Niestety Matrek możesz tylko starać sie o 60% dotacje z PFRON.

Tytuł:
PostNapisane: 09 sie 2005 10:44 
Raczkujący
Raczkujący

A handbike do jazdy po górach? to jest jazda, zwłaszcza jak się go widzi w akcji. http://www.rolins.neostrada.pl/dyscypliny/terenowy/opis/index.html Pokonywał bez żadnego problemu kamienie wysokie na 25 cm. :shock: Kieruje się klatką piersiową (pod nią jest specjalna poduszka). Popycha rękami. Na zjazd z góry jest już specjalna kierownica. Maszyna naprawdę ekstremalna. Jedyna przeszkoda to (niestety) cena :(. To cudo kosztuje około 16 tys złotych. Ale to jest jedyny tego typu handbike na świecie.

Tytuł:
PostNapisane: 09 sie 2005 12:02 
Mistrz
Mistrz

Obejrzałam,ekstra.Cena faktycznie zwala z nóg.

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 17:00 
Nastolatek
Nastolatek

Szymon jest od jakiegoś czasu szczęśliwym użytkownikiem roweru firmy Draisin. Rower jest rewelacyjny!!! Idealnie dopasowany, zgrabny (małe kółka boczne) i bezpieczny, co ma dla mnie podstawowe znaczenie. Niestety rowerki od p. Misiarza są wywrotne i trzeba dziecko kontrolować. Ten, na który się zdecydowaliśmy ma resorowane kółka i obniżony środek ciężkości i nie przewróci się za żadne skarby. Fakt, to dość duży wydatek ,ale rower ma rozciąganą ramę i pełną regulację kierownicy i siodełka więc starczy na kilka lat. No i mieści się w naszym małym mieszkaniu jako dodatkowy mebel :) Kasiu, są rowerki tej firmy ze specjalnym oparciem (regulowana wysokość) a z przodu dodatkowe zapięcie pasami. Jeśli chodzi o podpórki na stopy to mogą być wyższe lub niższe, w zależności od potrzeb. Gama rowerów i różnego do nich oprzyrządowania jest tak szeroka, że nie ma dziecka, które nie mogłoby się cieszyć jazdą. Dodam, że w salonie w Katowicach, gdzie jest przedstawicielstwo, można obejrzeć wszystkie modele (to ważne bo w wielu miejscach pokazują tylko w katalogu reklamowym), fachowa i miła obsługa doradzi najlepsze rozwiązanie, zachęci dzieciaczka do wypróbowania pojazdu (wokół salonu jest duży teren, mój Szympon jak zaczął jeździć to nie można go było ściągnąć :) . Obrazek Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 17:07 
Mistrz
Mistrz

Agatko,ja muszę mieć rower napędzany rękoma. :( Znalazłam już taki i zbieram wnioski na taki rower. http://img362.imageshack.us/img362/8065/rrn2zl.jpg

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 17:13 
Mistrz
Mistrz

Ale ekstra! Ile to cudo,Kasiu,kosztuje?

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 17:58 
Senior
Senior

Ja tam mam rower od Misiarza i nigdy Klaudia w nim się nie wywróciła.Do tego solidne oparcie a i wybór dobry i cena konkretna. :D

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 18:19 
Mistrz
Mistrz

To jest rower od Misiarza. :) A cena, to nie wiem ,koleżanka ma taki dla syna .

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 18:26 
Mistrz
Mistrz

No fakt, my tez od Misiarza i nigdy nie było wywrotki, ale przy zbyt ostrym skręcie rower nie jest stabilny. To dotyczy i innych rowerów. Duża prędkość, zakręt i rower leży ;) . Agatko ten Twój bardzo fajny, jak znajdziesz namiar internetowy, to bardzo prosimy. Kasiu, te napędzane ręcznie super jeżdżą. Mika w zeszłym roku miała sie okazję przekonać na targach - rewelacja - jechała i jechała, nie chciała się zatrzymywać.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 19:34 
Nastolatek
Nastolatek

To jeszcze zależy po jakim terenie się jeżdzi, jeśli równo, nie ma krawężników to trudno o wywrotkę, mój synuś ma skłonności do jazdy ekstremalnej :) Spotkałam już wiele mamuś dzieciaków, które zaliczyły wywrotki, (zwłaszcza starszych i cięższych) a dla mnie nawet jedna wywrotka dyskwalifikuje rower, zresztą nie mam takiej dobrej kondycji, żeby latać za dzieckiem i pilnować :) Poza tym duże znaczenie miały gabaryty roweru, te od Misiarza są wielgaśne i jeśli się nie ma garażu albo dużej piwnicy nigdzie się toto nie zmieści. KasiuDraisin też ma w ofercie rowerki napędzane ręcznie, o wiele bardziej komfortowe, nie trzeba się tak namęczyć, żeby go ropędzić, no i można idealnie dopasować do dziecka. A jesli chodzi o ceny to rzeczywiscie Misiarz jest bezkonkurencyjny, poza tym można się dogadać ;)

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 21:01 
Mistrz
Mistrz

Tu nowy adres rowerków Driasin: http://www.draisin.com/pl/

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 21:13 
Senior
Senior

Tak wadą jest wielkość wózków Misiarza, ładniej wyglądały by mniejsze ale jak dla 11 letniego dziecka zrobic mały i stabilny, my już sie przyzwyczaiłyśmy,ze każdy nasz sprzęt jest odjazdowy. Biorąc tańszy musimy się liczyć ,ze nie jest numer 1, ale tak jest z każdym towarem, to dobrze ,ze jest więcej producentów, tylko te ceny.....Za małych lat Klaudii my nie miałysmy wyboru, a teraz zastanawiam sie nad tym rowerem co i ja jadę i Klaudia też razem, wkońcu miałybyśmy obydwie przyjemnosć, a i tu nogi sa ćwiczone. oczywiście też od MIsiarza, bo tylko na takie mnie stać.

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 21:28 
Mistrz
Mistrz

Przejrzałam sobie stronę draisin.Hi hi niektóre są nieźle kosmiczne.Ale nie widziałam tam napędzanego rękoma. :-k Aten wózek co wkleiłam zdjęcie jest fajny,obejrzałam sobie w realu.Fakt,trochę duży...ale cena przystępna.A w jakiej są cenie te z draisin?

Tytuł:
PostNapisane: 24 paź 2005 22:56 
Nastolatek
Nastolatek

Cena zależy od modelu i dodatkowego wyposażenia np. my wzięliśmy z przerzutkami. Gdy pierwszy raz usłyszałam cenę to mnie ścięło z nóg (5000zł), ale dostaliśmy dofinansowanie z PFRON 60% (zresztą był to pierwszy tego rodzaju wniosek w Krakowie i panie przyjmujące te wszystkie papierzyska starsznie się dziwiły, że rower może służyć do rehabilitacji :) ) jakiś tam rabat i wyszło niecałe 2000. Biorąc pod uwagę, że starczy co najmniej na 4 lata uważam, że to wcale nie tak najgorzej.(porónując np. z ceną wózka spacerówki 1800zł). Cena byłaby znacznie niższa gdyby nasz kochany rząd nie przeoczył w czasie unijnych negocjacji kwestii 22 % podatku od sprowadzanego do Polski sprzętu rehabilitacyjnego.

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2005 14:40 
Mistrz
Mistrz

Ten rower od Misiarza co wkleiłam kosztuje 2050 zł.Koleżance PFRON sfinansował 60%

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2005 15:59 
Mistrz
Mistrz

Czy trzeba mieć odpowiedni wniosek na te rowerki,bo napaliłam się na ten,który wkleiła Kasia.

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2005 22:17 
Nastolatek
Nastolatek

Na rowerek nie przysługuje wniosek, na podstawie faktury zakupu (pro forma) można się starać o dofinansowanie z PFRON - maksymalnie 60%, reszta to udział własny.

Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2007 09:20 
Mistrz
Mistrz

Znalazłam ten, trochę stary wątek o rowerach, ale właśnie szukam trójkołowca dla Huberta.
Mamy zwykły rowerek dziecięcy z bocznymi kółkami , Hubert jeździ bardzo ładnie i niestety dość szybko , a z utrzymaniem równowagi jest u niego raczej marnie ...... wystarczy niewielka nierówność terenu i leżymy .
Po ostatnich dwóch wywrotkach ( a wiecie chyba jak to wygląda , gdy dzieciak ma przymocowane stopy do pedałów), postanowiłam zmienić sprzęt , bo te wywrotki bywają dla małego dość bolesne, a co gorsza trochę niebezpieczne mimo kasku.
Ponieważ ostatni post w tym wątku jest z 2005 roku, to mam pytanko czy ktoś z was kupował ostatnio taki rower, czy może pojawiły się jakieś inne firmy , czy nadal można otrzymać pomoc finansową przy zakupie takiego roweru ??????? :?:
Ja myślałam o rowerku od Misiarza ale w którymś z postów wyczytałam ,że one są również niestabilne ..... :?: :?:

Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2007 20:54 
Przedszkolak
Przedszkolak

Nie wiem jak jest ze stabilnością rowerów trzykołowych dla dzieci, ale ja sama używam trzykołowca dla dorosłych.
Mój pojazd (normalnie bardzo stabilny) też potrafi lecieć na bok jeśli jedno tylne koło znajdzie się wyżej niż drugie - tylna oś nie może być nachylona. On po prostu jeździ inaczej niż zwykłe rowery i trzeba to brać pod uwagę wybierając miejsce na przejażdżkę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]