Mój sukces - praca

Czyli, czym dzisiaj zaskoczył cię Twój skarb, wielkie i małe kroczki naszych małych Krainowców...

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Asia B.
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

Re: Mój sukces - praca

#31 Post autor: Asia B. » 26 lis 2009 13:19

Dostałam dziś telefon od dyrektora poradni, bo dostał pismo od urzędy pracy, że staż mi się nie należy. Powód ? Jestem osobą niepełnosprawną, więc mam rentę, a co za tym idzie status osoby poszukującej pracę. Nie mogę mieć statusu bezrobotnej, bo bezrobotni to ci, którzy nie mają żadnego dochodu, a ja mam "miliony" w postaci 500 złotowej renty. W związku z tym nie mam praw do stażu. Łaskawczyni w urzędzie powiedziała mi, że staż dla niepełnosprawnych finansowany jest przez PFRON, a w tym roku nie dostał urząd żadnych pieniędzy na staże, może w przyszłym roku w lutym, ale nic pewnego, bo przepisy może sie zmienią. Tylko dlaczego dopiero teraz, jak już wszystko było ustalone z dyrekcją poradni, łaskawe urzędasy wyjaśniły mi, na czym polega status poszukującej pracy. Tyle nadziei na pieniądze, na pracę i wszystko poszło. Tak więc będę wegetować w chałupie, niepełnosprawny nie ma żadnych praw, nic mu się nie należy w naszym zakichanym kraju, tylko dogorywać we własnym domu. [kij] [kij] [kij] [smilie=real mad.gif] [smilie=real mad.gif] :sad: :sad:
Asia 26 lat z RKiW

Awatar użytkownika
besia84
Mistrz
Mistrz

#32 Post autor: besia84 » 26 lis 2009 13:54

:shock: ](*,) Straszne to-a może by tak jeszcze zapukać w jakieś drzwi!Co to znaczy,że do tej pory przy uzgadnianiu wszystko było ok,a jak przychodzi do finiszu,to nagle się okazuję,ze jest jakieś "ale"?!Kompletnie tego nie rozumie,człowiek się stara,uczy,wykazuje chęć pracy,a nasz kraj mu na to nie pozwala-a tyle się mówi,o bezrobociu,i że ludzie nie chcą pracować,wolą żyć z zasiłków! [smilie=real mad.gif] No coś strasznego-ja nie wiem co ci doradzić,bo nigdy nie miałam styczności z takimi problemami,ale może inni forumowicze podpowiedzą ci gdzie się udać,albo co począć w takim momencie!Ja tylko mogę ci życzyc rozwiązania tej zasupłanej procedury!
Mama Beatki-dziewczynki z wodogłowiem http://nasza-klasa.pl/profile/7480126
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tynka
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#33 Post autor: tynka » 26 lis 2009 14:01

Nie zazdroszczę Ci. Niestety tak to już jest. ja na szczęście bądź nieszczęście (zależy od sytuacji) nie mam renty, więc i o staż jest mi łatwiej, ale w innych sytuacjach jestem pod kreską. Mam nadzieję, że znajdziesz sobie jakieś ciekawe zajęcie, aby nie wegetować w domu :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. " Mark Twain

Awatar użytkownika
tomek260587
MODERATOR
MODERATOR
Kontakt:

#34 Post autor: tomek260587 » 26 lis 2009 16:53

Strasznie mi przykro Asiu... Domyślam się, że żeby realizować staż musiałabyś zawiesić swoją rentę.

Awatar użytkownika
KajaS
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#35 Post autor: KajaS » 26 lis 2009 22:27

O matko... to jakiś koszmar wrrrrr.....
Kaja mama Oli (13 lat i ciut) i Byśka (8 lat i ciut) RKiW
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Mój synek Bysiek - zapraszam ;)

Awatar użytkownika
beatka
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#36 Post autor: beatka » 26 lis 2009 23:41

Asiu bardzo mi przykro. Nie rozumiem rządów w tym naszym kraju, mówią że ludzie nie chcą pracować tylko wolą dostawać bezrobocie, a jak już ktoś ma wielką chęć do pracy to niestety zawsze stawiają mu kłody pod nogi, aż szkoda gadać. Wierzę Asiu, że wkrótce uda ci się znaleźć jakieś zajęcie, które przyniesie ci wiele satysfakcji. Pozdrawiam:)
beata i andrzej z synkiem kubusiem

Awatar użytkownika
kaja
Mistrz
Mistrz

#37 Post autor: kaja » 27 lis 2009 00:32

Takie wiadomosci mnie przybijają , wszystko stoi na głowie :?
Obrazek
Jola babcia Mateuszka:)

Awatar użytkownika
randolka
Mistrz
Mistrz

#38 Post autor: randolka » 27 lis 2009 07:40

Ale bezsens... Przykro mi Asiu. Mam nadzieję, że jednak uda Ci się znaleźć satysfakcjonującą pracę (nie musi to być przecież staż) i zaczniesz realizować swoje ambicje zamiast "wegetować" w domu. Z całej siły trzymam za to kciuki!!!
Obrazek
Agata - mama Pawełka z wodogłowiem

Awatar użytkownika
Anna28
Mistrz
Mistrz

#39 Post autor: Anna28 » 27 lis 2009 10:01

No szlag człowieka po prostu trafia, ](*,) ](*,) Asia nie załamuj się ja wierzę, że prędzej czy później uda Ci sie znaleźdź wymarzona pracę
Mama Malwinki RKiW
Obrazek
"... nie chciałabym mieć zdrowego, sprawnego dziecka, bo to dziecko mogłoby nie być tobą, ale zupełnie kimś innym..." (Jodi Picoult)

Awatar użytkownika
Iwonia
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#40 Post autor: Iwonia » 27 lis 2009 12:01

Brak słów ....Asiu :!:
Obrazek
Iwona mama Huberta RKiW.

Awatar użytkownika
mama hanusi
Senior
Senior
Kontakt:

#41 Post autor: mama hanusi » 27 lis 2009 15:11

Mi też jest bardzo przykro. W tym naszym kraju wszystko utrudniają nawet zdrowym ludziom, a nie mówiąc już jak ktoś ma stopień niepełnosprawności [kij] [kij] [kij] Wkurza mnie ten kraj i ludzie nim rządzący [smilie=real mad.gif]
Natalia- mama Hani i Janka http://www.haniakirtio.pl
Obrazek
Obrazek

piesfafik
Przedszkolak
Przedszkolak

#42 Post autor: piesfafik » 27 lis 2009 18:18

To paranoja i naprawde okropna niesprawiedliwosc.
Zapytaj czy mozesz w takim razie byc "internem" za darmo. To lepsze niz siedzienie w domu a jezeli praca jest ciekawa to bedziesz potem miala wiecej do wpisania w "curriculum vitae".
A moze powinnas napisac do rzecznika praw obywatelskich?
m

Awatar użytkownika
Asia B.
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#43 Post autor: Asia B. » 28 lis 2009 23:21

Dziękuję serdecznie, że tak mnie wspieracie. Przede wszytkim zadzwonię w poniedziałek do Integracji, zobaczymy, co wyniknie z tej rozmowy. Mam nadzieję, że chociaż tam jest ktoś, kto wyznaje się w temacie zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Wieczorem po rozmowie zdam relację co i jak, a póki co mam chandrę i szlag mnie trafił. Mam ochotę tym urzędasom zorgnizować wycieczkę rakietą na księżyc z biletem w jedną stronę.
Asia 26 lat z RKiW

Awatar użytkownika
Iwonia
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#44 Post autor: Iwonia » 29 lis 2009 10:45

Asia B. pisze:Mam ochotę tym urzędasom zorganizować wycieczkę rakietą na księżyc z biletem w jedną stronę.
a ja bym taką wycieczkę zorganizowała naszym posłom , bo to oni tworzą takie genialne prawo .... a urzędnik chce czy nie musi je wcielać w życie ...czasami nawet przychylnie nastawiony nie jest w stanie nic zrobić , bo musi egzekwować przepisy ... #-o #-o #-o A twoje rozżalenie Asiu doskonale rozumiem .... i trzymam kciuki za to aby w jakiś sposób udało Ci się podjąć pracę w tej poradni , albo w innej ...... może jakieś prywatne poradnie nie muszą liczyć na kasę z urzędu za stażystę ....bo zdaje się ,że chodzi o to ,że to UP miał finansować Twój staż w poradni ... :?: :!:
Obrazek
Iwona mama Huberta RKiW.

mama Marcelka
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#45 Post autor: mama Marcelka » 29 lis 2009 12:39

Strasznie mi przykro Asiu, że tak się sytuacja potoczyła.
Mam nadzieje, że jednak uda ci się znaleźć zajęcie, bo najgorsza to ta wegetacja w domu.
'Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi'
marcelkowy prawiecodziennik- www.marcel.mlody.pl

Renata
Mistrz
Mistrz

#46 Post autor: Renata » 29 lis 2009 12:55

Ale czy tutaj głównym "sprawcą" nie jest PFRON, który nie przełał tych pieniędzy? Czyli tak jak w dofinansowywaniu sprzętu - niby nic nie zmniejszone, nie zniesione, a pieniędzy brak i zamiast 4.500 można dostać 900 zł albo nic...ale przecież jesli ustawa obowiązuje nie mozna ot tak po prostu wstrzymać sie z finansowaniem...czyli kto tych pieniędzy nie przekazał do PFRON? Pytanie retoryczne rzecz jasna....
U nas: RiW

Awatar użytkownika
Asia B.
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#47 Post autor: Asia B. » 29 lis 2009 23:37

Masz rację Renatko, że PFRON nie przelał pieniędzy, ale to urząd powinien mnie o tym poinformować na samym początku, czyli w lipcu, a nie dwa tygodnie po tym, jak dyrektor złożył wniosek o staż, tzn. po pół roku moich starań, które były na finiszu.
Asia 26 lat z RKiW

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#48 Post autor: Martek » 30 lis 2009 01:56

No, to się porobiło. Tak bardzo przykro mi, Asiu, z tego powodu.
Ale i pytanie mam, bo to jeszcze nie moja działka: czy stażystów zawsze ktoś finansuje? w pełni sprawnego urzędy pracy, a z niepełnosprawnością PFRON?
Pozdrawiam serdecznie-Marta
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

Awatar użytkownika
Asia B.
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#49 Post autor: Asia B. » 30 lis 2009 19:04

Do Integracji się nie dodzwoniłam, jutro będę próbowała do bólu. Martek stażystów pełnosprawnych finansuje w pełni urząd pracy, więc dla pracodawcy taki delikwent - stażysta jest za darmo. Natomiast niepełnosprawnych finansuje PFRON - jak mu się zechce oczywiście, a w tym roku łaskawcom się nie chciało, więc niepełnosprawni mają szlaban na staże.
Asia 26 lat z RKiW

piesfafik
Przedszkolak
Przedszkolak

#50 Post autor: piesfafik » 01 gru 2009 01:27

Asia - aczy jest jakis przepis ktory mowi ze niepelnsprawny musi byc finansowany przez PFRON i nie moze byc finansowany przez urzad pracy?
Tu jest cos co znalazlam szukajac w google (niepelnosprawny stazysta prawo pracy):
Wynika z niego ze jezeli jestes zarejetrowana jako poszukujaco pracy (co rozumiem mozesz zrobic na rencie socjalnej) i jestes niepelnosprawna to staz przysluguje ci tak jak bezrobotnemu.
Tu jest link:
http://forumprawne.org/prawo-pracy/7119 ... pracy.html
Osoba niepełnosprawna zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotna albo poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu ma prawo korzystać z usług lub instrumentów rynku pracy na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj Dz.U. z 2008r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.).
Osoba niepełnosprawna zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy jako poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu może również korzystać na zasadach takich jak bezrobotni z następujących usług lub instrumentów określonych w/w ustawie:
1) szkoleń;
2) stażu;
3) prac interwencyjnych;
4) przygotowania zawodowego dorosłych;
5) badań lekarskich lub psychologicznych, o których mowa w art. 2 ust. 3 w/w ustawy;
6) zwrotu kosztów, o których mowa w art. 45 ust. 1, 2 i 4 w/w ustawy;
7) finansowania kosztów, o których mowa w art. 45 ust. 3 w/w ustawy;
8) studiów podyplomowych.

Podstawa prawna: art. 11 ustawy z dnia 27.08.1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 1997r. Nr 123, poz. 776 z późn. zm.)

Awatar użytkownika
Asia B.
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#51 Post autor: Asia B. » 01 gru 2009 13:39

Ja jestem zarejestrowana w Miejskim Urzędzie Pracy, a Ty piszesz o powiatowym, więc chyba to jakaś różnica. Dowiem się na jak to jest. Dziękuję :)
Asia 26 lat z RKiW

Awatar użytkownika
Asia B.
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#52 Post autor: Asia B. » 01 gru 2009 14:10

Przed chwilą dowiedziałam się, że nasz MUP funkcjonuje na zasadach powiatowego, czyli czas zacząć rozrabiać. [kij] :badgrin:
Asia 26 lat z RKiW

Awatar użytkownika
besia84
Mistrz
Mistrz

#53 Post autor: besia84 » 01 gru 2009 19:41

No to kciukasy już zaciskam z całych sił!
Mama Beatki-dziewczynki z wodogłowiem http://nasza-klasa.pl/profile/7480126
Obrazek
Obrazek

piesfafik
Przedszkolak
Przedszkolak

#54 Post autor: piesfafik » 02 gru 2009 00:57

Zawsze warto walczyc. Prawo pracy powinno obowiazywac wszedzie, ale moze jestem naiwna i nie mam racji. Na stronie Far (forum) jest dzial prawny - moze tam ktos wie cos wiecej o prawie pracy i w razie czego bedzie Ci umial pomoc.
Powodzenia, trzymamy kciuki.

Awatar użytkownika
mama hanusi
Senior
Senior
Kontakt:

#55 Post autor: mama hanusi » 02 gru 2009 01:11

I ja życzę powodzenia i kciuki zaciskam mocno.
Natalia- mama Hani i Janka http://www.haniakirtio.pl
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Asia B.
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#56 Post autor: Asia B. » 02 gru 2009 16:57

Z Integracji jeszcze nie dostałam odpowiedzi na mojego e-maila. Rzecznik Osób Niepełnosprawnych, do którego wczoraj dzwoniłam, miał dziś oddzwonić i też cisza.
Piesfafik miałaś absolutną rację, dotarłam do tego dziennika ustaw, którego fragment przedstawiłaś. Jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję za takie zainteresowanie się moją sprawą [smilie=kiss of love.gif] [smilie=heart fill with love.gif] [smilie=mylove.gif]. Urząd nie miał kasy na staż, to woleli mi głupot nagadać, że nie mam prawa do stażu. Gdyby wprost napisano, że nie ma pieniędzy na staże, sprawy by nie było, ale w takiej sytuacji, to ja tego nie popuszczę. [kij]
Asia 26 lat z RKiW

Awatar użytkownika
tynka
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#57 Post autor: tynka » 02 gru 2009 17:38

trzeba walczyć o swoje:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. " Mark Twain

Awatar użytkownika
KajaS
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#58 Post autor: KajaS » 03 gru 2009 01:56

Powodzenia Asiu...;)
Tylko tam za bardzo nie rozrabiaj ;)
Kaja mama Oli (13 lat i ciut) i Byśka (8 lat i ciut) RKiW
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Mój synek Bysiek - zapraszam ;)

Awatar użytkownika
Asia B.
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#59 Post autor: Asia B. » 03 gru 2009 18:59

Idę jutro do prawnika w mojej sprawie. Integracja milczy, nikt nie odbiera telefonów, nie odpisano mi na maila. Rzecznik Osób Niepełnosprawnych zadzwonił do urzędu i po rozmowie z panią przeze mnie wskazaną, uznał rację urzędu. Koszmar :(
Asia 26 lat z RKiW

Awatar użytkownika
Kasia22
Dorosły
Dorosły

#60 Post autor: Kasia22 » 03 gru 2009 21:58

Asiu, trzymam kciuki za jutrzejszą rozmowę.
a swoją drogę, to wszystko jest "pokręcone" i "spychologia" na każdym kroku,
ktoś czegoś nie dopilnował, to zamiast odręcić i przeprosić, to odmawia się i już, albo milczy...
Obrazek

ODPOWIEDZ