Wielki serduszkiem STAŚ

Czyli, czym dzisiaj zaskoczył cię Twój skarb, wielkie i małe kroczki naszych małych Krainowców...

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

Wielki serduszkiem STAŚ

#1 Post autor: dansob2305 » 25 paź 2011 10:40

Witajcie Wszyscy :)
Jestem tu już jakiś czas, ale nigdy nie przedstawiałam wam mojego Staśka.
Mój Synuś ma prawie 4 latka urodził się z RKiW jak wszystkie dzieci z tym schorzeniem jest cały czas rehabilitowany.
Wiele skorzystałam z Waszych rad, za które bardzo dziękuję.
Niezwykła kraina to miejsce gdzie spotkać można tyle życzliwych osób, że aż dziw bierze, że tacy jeszcze są. Chyba dlatego ich dotąd nie spotkałam, bo TU mnie nie było :)
Mój Staś jest bardzo pogodnym dzieckiem, wesołym i upartym jak o...ł, co czasami stanowi problem podczas rehabilitacji. Ale osiągnęliśmy już trochę z czego bardzo się cieszę :)
Poprzez awarię niestety zniknął wątek mojego Staśka więc pisze po raz drugi.
Staś jakiś tydzień temu postawił swój pierwszy świadomy krok, była to dla mnie tak wielka radość, że aż się popłakałam ze szczęścia. Może to nie dużo, ale dla mnie był i jest to jeden z większych sukcesów mojego Maluszka :)

Od wrześnie poszedł do przedszkola integracyjnego gdzie nie mogę narzekać bardzo dobrze się zaaklimatyzował. Nie było żadnych problemów, aby został bez mamy, nie było płaczów po prostu wielki kolejny szok :)

Niestety obecnie miał 3 tygodnie przerwy z powodu przeziębienia :(, ale jakoś daliśmy radę i znów chodzimy.

Staś ma jeszcze jeden problem, nie chce za nic w świecie mówić, mówi tyle tylko słówek, które są mu potrzebne do życia, w domu nauczyliśmy się go rozumieć, liczę, że w przedszkolu się chłopak przełamie i zacznie mówić. Chodzi na zajęcia ze wspaniałą Pani logopedą, ale jak na razie co jest najgorsze słabo idzie mu współpraca. Ale liczę na jakiś cud, że nagle zacznie mówić i w końcu dowiem się co było np. w przedszkolu :)

Awatar użytkownika
kaja
Mistrz
Mistrz

Re: Wielki serduszkiem STAŚ

#2 Post autor: kaja » 11 lis 2011 10:28

Stas wie co robi, po co bedzie mówił skoro wszyscy wiedza o co mu chodzi:) w rodzinie mam bliźniaki chłopcy nie mówili do czwartego roku albo i troche dłużej po pójsciu do przedszkola wszystko powoli wróciło do normy Gratuluje pierwszych kroków i trzymam kciuki za następne :)
Obrazek
Jola babcia Mateuszka:)

beataartur
Przedszkolak
Przedszkolak

#3 Post autor: beataartur » 11 lis 2011 12:41

Wielki gratulacje dla Stasia!! To wspaniałe widzieć pierwsze kroczki dziecka. Serdecznie i cieplutko pozdrawiamy.

Awatar użytkownika
tynka
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#4 Post autor: tynka » 11 lis 2011 13:14

gratuluje sukcesow z calego serca :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. " Mark Twain

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#5 Post autor: dansob2305 » 11 lis 2011 20:45

Dziś mieliśmy właśnie wizytę naszego rehablitanta i powiedział że Staśko zrobił wielkie postępy, co mnie bardzo cieszy.
Wiem że to nie ten wątek ale zanaim znajdę odpowiedni minie wiele czasu bo zawsze zaciekawia mnie coś i czytam.
Czy orientuje się ktoś z Was kochani czy jeśli wzięłam skierowanie na łuski na całą konczynę i NFZ je zerundował, czy przysługują mi łuski krótkie??
Bo właśnie mój rehabiltant powiedział że dla Staśka będzą dużo lepsze krótkie na same stópki.
Ale mówię Wam (to dla mnie taka radość) mój Młody potrafi już stanąć na własnych nóżkach trzymany za rączki jedynie :)
Przedtem niestety w pasie biodrowym wszystko było niestabilne i wyginał się w przód w tył i zero stabilności a teraz to poprostu Gość :)

Awatar użytkownika
olcia1775
Senior
Senior
Kontakt:

#6 Post autor: olcia1775 » 11 lis 2011 21:43

Witam Was serdecznie i dla stasia ogromniaste brawa przesyłam
Obrazek
Ola,mama Patryka z RKiW

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#7 Post autor: dansob2305 » 11 lis 2011 22:28

Mam nadzieję że nie staniemy w miejscu :)
Dziękujemy za brawa :)

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#8 Post autor: Martek » 11 lis 2011 23:26

dansob2305 pisze: Czy orientuje się ktoś z Was kochani czy jeśli wzięłam skierowanie na łuski na całą konczynę i NFZ je zerundował, czy przysługują mi łuski krótkie??
Bo właśnie mój rehabiltant powiedział że dla Staśka będzą dużo lepsze krótkie na same stópki.
Magda, tak sobie właśnie pomyślałam, że może dałoby się zlecić obcięcie tych długich i wyprofilowanie ich u góry...? #-o
Pozdrawiam serdecznie-Marta
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#9 Post autor: dansob2305 » 12 lis 2011 11:04

Też o tym myślę hehe, zobaczymy i tak to na przyszłość ale widome że u nas trzeba załatwoeć wszystko z duuuużym wyprzedzeniem.
Marta, był u nas wczoraj Pan Janek i bardzo Staśka pochwalił :)

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#10 Post autor: Martek » 12 lis 2011 12:55

U nas był kilka dni wcześniej i chwalił nie tylko Staśka, ale i jego dzielną mamę. ;)
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#11 Post autor: dansob2305 » 12 lis 2011 13:57

hehe takiego krnąbrnego człeka jak mój Staś chyba nie ma na świecie :)
Wczoraj siedzieliśmy oboje ze Staśkiem chyba 15 min. i czekali aż Młody przestanie pokazywać swoje fochy i zacznie robić to co mu się każe.
Mam problem teraz z tym, że Pan Janek powiedział że mój Młody powinien iść do przedszkola specjalnego najprawdopodobniej. Gdyż nadal nie chce nic mówić, choć powoli stara składać sylaby, mówi np. dwie pierwsze litery danego słowa.
Wiem, że ja podświadomie mu to wszystko ułatwiam, bo gdy tylko czegoś chce nie stara się powiedzieć, bo wie, że ja i tak wiem o co mu chodzi i dostaje daną rzecz. Nie próbuje ich nawet nazywać, bo po co mama i tak wie o co chodzi. Mam nadzieję, że będziemy chodzić tam gdzie chodzimy do przedszkola i nas nie cofną do specjalnego :(

A tak na marginesie Pan Janek ma mnie umówić z jakaś Panią logopedą czy psycholog, aby zobaczyć mojego Staśka, znasz może? bo to ponoć z Centrum Maltańskiego.

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#12 Post autor: Martek » 12 lis 2011 14:11

Z panią logopedą - zdaje się z jedną z dwóch czy trzech -miałam jednorazową styczność, po to tylko, by mogła w karcie Joasi zapisać informację, że jest wszystko OK.
Korzystaj z Centrum Maltańskiego ile się da, bo jak Stasiek skończy 7 lat nie będziesz już mogła. A tam opieka jest super. Polecam z całego serca.
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#13 Post autor: dansob2305 » 12 lis 2011 14:33

Zapewne, aby się tam dostać kolejki są ogromne i czekania w ch... (przepraszam za słownictwo), tylko od jakiego lekarza mam dostać skierowanie, aby tam się dostać? wystarczy od ogólnego?

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#14 Post autor: Martek » 12 lis 2011 15:26

Myślę, że wystarczy, jak zgłosicie się na umówioną za pośrednictwem pana Janka wizytę u logopedy. Jeśli będzie potrzebne skierowanie, to powie Ci o tym przekazując termin. Ja nie przypominam sobie, szczerze mówiąc, bym musiała mieć jakiekolwiek skierowanie. No, ale trochę dawno to było, a pamięć bywa ulotna. ;)
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#15 Post autor: dansob2305 » 06 gru 2011 15:10

Jesteśmy na obozie w OPTIMIE dziś mój Młody po raz pierwszy swiadomie przekładał nóżki i szedł sobie, w kombinezonie. Idzie mu rewelacyjne choć wiadome trochę się buntuje ale postępy są:)
Już myśleliśmy ze nie uda się nam wyjechać bo wylądowaliśmy w szpitalu z powodu moczu :( ale udało się nam wyjść mieliśmy jeden dzień na spakowanie się wypranie wszystkich ubrań po szpitalu i znów wyruszyliśmy w świat:)

ALe powiem otwarcie warto było, wkońcu doczekałam się widoku mojego synka jak idzie:).
Będziemy to do końca tygodnia, w planach mieliśmy jeszcze basen ale po pierwszej wizycie, która mojemu Staśkowi się bardzo podobał dostał wysypki i niestety musieliśmy zrezygnować:(

barbara106
Przedszkolak
Przedszkolak

#16 Post autor: barbara106 » 07 gru 2011 07:34

Super wieści =D> =D> =D>
Ania mama Mateusza z epi ,upośledz um .niedosłuch,nerka podkowiasta i wiele innych.profil na http:// nk.pl/profile/5089548

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#17 Post autor: dansob2305 » 18 lut 2012 13:15

Właśnie siedzimy w szpitalu, koszmar :(
Mieliśmy wczoraj robioną cystografię i nie wiem czy komuś z waszych Maluszków się to przytrafiło ale mój Młody po "wpuszczeniu" do pęcherza kontrastu cały zaczął puchnąć, na oczka nic nie widział miał tylko takie małe szparki i aby coś zobaczyć musiał marszczyć czoło aby unieść powieki.
Nie wiem dalaczego nigdy nie miał żadnych alergii nic kompletnie. Dziś opuchlizna już zeszła i wydaje się być ok.
Miałiście kiedyś taki prazypadek?? nastraszyli minie że gorzej może być jak dadzą do żyły kontrast:(
Ale pomimo wszystko badanie dobrze "chyba" :) jak to w weekendy w szpitalach mało kto jest wiec musimy czekac do poniedziałku.
I tak znów jakaś paskuda mam się przyplatała wiec posiedzimy sobie tam troszkę :(

Ostatnio coś nie nasz czas :( byliśmy u psychologa i wieści niezbyt dobre mamy upośledzienie w stopniu umiarkowanym i ponoc istnieje opcja że jest to przyczyną braku mowy i mojego Młodego, na dobitkę jeszcze informacja że może wcale nie mówić.

Jakieś fatum nad nami :(

Już nie wiem gdzie z nim i do kogo iść aby powidział mi dlaczego mój Młody w wieku 4 lat praktycznie nic nie mówi.

Renata
Mistrz
Mistrz

#18 Post autor: Renata » 18 lut 2012 15:23

Wynika z tego, że Twój synek jest uczulony na ten rodzaj kontrastu. Przy czym, nie trzba wcale być alergikiem, a przed podaniem kontrastu zawsze powinno sie byc poinformowanym o takiej ewentualności. N Trzeba teraz zapamiętać, co to konkretnie za kontrast aby unikać podania go w przyszłości. U nas było tak, ze synek gdy był mały, jakoś 3 latka chyba, kazało się, że jest uczulony na krople do badania oczu atropinę. A gdy miał lat 8, dopiero wyszło tez, ze jest uczulony (oczy) na pylenie traw. Wczesniej nie było żadnych problemów. Tak więc, że nie ma żadnych problemów uczuleniowych - nie przewidzimy na tej podstawie, że coś nie pojawi się jednak.
Mam nadzieję,że już lepiej ze Stasiem.
U nas: RiW

Awatar użytkownika
KajaS
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#19 Post autor: KajaS » 20 lut 2012 11:45

O rany... pozostaje mi zacisnąć kciuki za zdrówko Stasia. Mam nadzieję, że już wyszliście z tego szpitala i że jest lepiej.
Pozdrawiam.
Kaja mama Oli (13 lat i ciut) i Byśka (8 lat i ciut) RKiW
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Mój synek Bysiek - zapraszam ;)

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#20 Post autor: dansob2305 » 20 lut 2012 15:53

nie dalej tu siedzimy:(
I zapowiada się ze do końca tygodnia tu posiedzimy. Rewelacja :)
najlepsz to że wychodzimy w piątek a w niedziele jedzimy na turnusik hehe ciekawe kiedy wszystko pozbieram, wypiorę itd.
Dziś odebraliśmy nowe butki, robine na miarę, ładne i fajne oby tylko zdały egzamin. Gorsze bo nie możemy ich przymierzyć bo w nodze mamy welfron :(
Młody półtorej tygodnia na cewniku :(
mam nadzieję że to coś pomorze:)

Awatar użytkownika
KajaS
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#21 Post autor: KajaS » 21 lut 2012 11:24

Trzymam kciuki :)

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#22 Post autor: dansob2305 » 25 lut 2012 10:17

No i w końcu w domku:) radość moja nie ma granic, niestety w niedziele znów wyjazd na turnusik na 2 tygodnie, hehe ale to nam dobrze zrobi po ponad 1,5 tygodniowy lenistwie w szpitalu:)

Awatar użytkownika
randolka
Mistrz
Mistrz

#23 Post autor: randolka » 25 lut 2012 12:10

Fanie, że Was wreszcie wypuścili. Gdzie jedziecie na turnus?
Obrazek
Agata - mama Pawełka z wodogłowiem

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#24 Post autor: dansob2305 » 25 lut 2012 15:21

jedziemy już po raz kolejny do OPTIMY :), tam Młody ma fajnego rehablitanta, ze względu na jego upartość i zawziętość, którą oczywiście ma po TATUSIU :), ba......bo gdzieżby po mamusi:), umie poprostu z niego wyciągnąć dość sporo a po drugie codzinneie ma 3h rehablitacji ruchowej na czym mi najbardziej zależało i oczywiście jest też wspaniała Pani Bożenka, która umie Młodemu wymyślić takie zabawy że mój gościu nawet nie wie ze ma zajęcia i chetnie współpracuje :)

Awatar użytkownika
randolka
Mistrz
Mistrz

#25 Post autor: randolka » 25 lut 2012 16:32

3h rehabilitacji ruchowej?? To bardzo dużo! A powiedz, co jest jeszcze w pakiecie i ile kosztuje turnus?
My jeździmy do Zaździerza. Za 4600 mamy 2h kinezy, 40'basenu, 30'terapii reki, 30'pedagoga, 30'logopedy (co 2 dzien) i 40'SI (2 razy w tyg.).
Obrazek
Agata - mama Pawełka z wodogłowiem

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#26 Post autor: dansob2305 » 26 lut 2012 00:08

Różne zajęcia można sobie dobrać, my zaczynamy od:
- zajęć z Panią Bożenką, codziennie po 1h, oligofrenologopeda
pożniej 30 min przewy i zajęcia z Panem Pawłem 1,5h wzmacnianie mięśni brzucha nóg i równowaga, chwila przerwy, poźniej mamy 1h basem co jest najwiekszym rajem dla mojego Młodego, na koniec ćwiczenia pionizacyjne czyli stanie chodzenie, pająk itd

Na poczętku myślałam że będzie dla niego to trochę za dużo jak na taki wysiłek ale spokojnie daje radę i nie ma wielkich spazmów przy tym:)

I tu własnie duże zaskoczenie :)
1 tydzień 850zł zajęcia od poniedziałku do piątku, każde dodatkowe zajęcia 70zł w kwocie 850zł mamy 2,5h cwiczeń ale my sobie to rozbiliśmy na dwa razy 1,5h.
Całość za tydzień wychodzi nas ok 1700zł Czasami zamiast basenu wrzucam mu masaż i pracę na stopy bo nie są najfajniesze.

Można sobie tam inne jeszcze zajęcia dobrać ale mi najbardziej zależy na ruchowych i zajęciach z oligologopedą bo widzę po nich duży efekt :)

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#27 Post autor: dansob2305 » 01 mar 2012 21:06

dzis mija już prawie tydzien naszego turnusiku od następnego tygodnia zaczynamy uczyć się chodzić o KULACH, zobaczymy jak nam to pójdzie, wolę się nie nastawiać pozytywnie, bo życie już nie raz mnie zaskoczyło nie tak jakbym chciała :)

Oczywiście mamy mały problem z kulami bo cieżko jest dostać az tak małe ale najpierw zobaczymy jak nam pójdzie ogólnie z tymi co sa w ośrodku a później będe się zastanawiać co dalej:)

Awatar użytkownika
KajaS
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#28 Post autor: KajaS » 02 mar 2012 16:55

Super sprawa nauka chodzenia o kulach... :) Gratuluję i życzę powodzenia.
A co do małych kul, to na pewno można zamówić jakiś nietani sprzęt, ale lepiej dopasowany, albo kupić standardowe najmniejsze i po prostu je skrócić... myśmy tak właśnie zrobili Byśkowi :)

Awatar użytkownika
tomek260587
MODERATOR
MODERATOR
Kontakt:

#29 Post autor: tomek260587 » 03 mar 2012 14:10

W sprawie kul też niestety nie pomogę, ale również gratuluję i życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
dansob2305
Nastolatek
Nastolatek

#30 Post autor: dansob2305 » 03 mar 2012 14:29

jak je skróciliści to nie było problemu z cześcią przedramienia czy jak się to zwie??

ODPOWIEDZ