Nowy lek Betmiga (zamiast ditropanu i driptanu).

Ciekawe artykuły, osiągnięcia medycyny.....

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KasiaO
Mistrz
Mistrz

Nowy lek Betmiga (zamiast ditropanu i driptanu).

#1 Post autor: KasiaO » 04 mar 2015 20:48

Na rynku pojawiło sie nowe lekarstwo o nazwie Betmiga.
opis rozszerzony leku
Wskazania:

Leczenie objawów pęcherza nadreaktywnego takich jak: nagła potrzeba oddawania moczu (parcie naglące), konieczność oddawania moczu częściej niż zwykle (częstomocz), utrata kontroli nad oddawaniem moczu (naglące nietrzymanie moczu).

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletkę leku należy przyjmować popijając płynem i połknąć w całości. Tabletki nie należy rozgryzać ani żuć. Lek Betmiga można przyjmować niezależnie od posiłków.

Możliwe skutki uboczne:

Często: przyspieszony rytm serca, zakażenie dróg moczowych. Niezbyt często: zakażenie pęcherza moczowego (zapalenie pęcherza moczowego), kołatanie serca, niestrawność, zapalenie żołądka, obrzęk stawów, świąd pochwy i sromu, wzrost ciśnienia tętniczego, wzrost aktywności enzymów wątrobowych, świąd, wysypka lub pokrzywka. Rzadko: obrzęk powiek, obrzęk warg, małe purpurowe plamki na skórze (plamica), zapalenie małych naczyń krwionośnych, głównie skóry (alergiczne zapalenie naczyń). Brak danych świadczących o wpływie leku Betmiga na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na mirabegron lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, nieprawidłowości w badaniu EKG. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Lek Betmiga może wpływać na sposób działania innych leków, jak również inne leki mogą wpływać na sposób działania leku Betmiga. Jeśli stosujesz tiorydazynę (lek stosowany w chorobie psychicznej), propafenon lub flekainid (leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca), imipraminę lub dezypraminę (leki stosowane w depresji), digoksynę (lek stosowany w niewydolności serca oraz zaburzeniach rytmu serca), eteksylan dabigatranu (lek stosowany w zapobieganiu powstawania zakrzepów krwi w żyłach po operacji wymiany stawu kolanowego lub biodrowego) - może być konieczne dostosowanie dawki tych leków przez lekarza. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Betmiga, 25 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 30 szt
Betmiga, 50 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 30 szt

Zażywamy zamiast ditropanu i uroflow. Nasz urolog twierdzi, że na pewno nie ma tylu skutków ubocznych jak w/w. Przede wszystkim nie powoduje zaparć. Igor bierze już 2 tygodnie i jakby faktycznie "te" sprawy nam sie poprawiły.
Duży mankament - cena ok. 200 zł za 30 tabletek
Kasia mama Wiktora 9 lat i Igora 7 lat RiW
Obrazek

Awatar użytkownika
Paula
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

Re: Nowy lek Betmiga (zamiast ditropanu i driptanu).

#2 Post autor: Paula » 05 mar 2015 14:36

KasiaO pisze:Duży mankament - cena ok. 200 zł za 30 tabletek
Ło matko :shock:
Paulina mama Oliwii z RKiW i Amelii
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
EwaRomek
Nastolatek
Nastolatek

#3 Post autor: EwaRomek » 05 mar 2015 14:37

My używamy tego leku już dłuugo. Poszukaj w innej aptece bo ceny są zróżnicowane. My używamy 50mg i dzielimy na pół. Wiem, że "ulotka zabrania", ale tak nam przykazała pani dr S. (jak pierwszy raz kupowaliśmy to dr nas ostrzegła, że od 100 do 200

jadzia37
Noworodek
Kontakt:

#4 Post autor: jadzia37 » 09 lis 2015 23:08

Witam. Powiem krótko.

Forum dla Rodziców i Dorosłych z Rozszczepem Kręgosłupa i Wodogłowiem - to wspaniałe forum. Wiele można się dowiedzieć- tak jak w tym temacie, że jest nowy lek Betmiga (zamiast ditropanu i driptanu).

\Ja bardziej się specjalizuję bólami kręgosłupa. Jak ktoś ma ten problem- niech poczyta link poniższy- to nic nie kosztuje!!!!

gucia
Nastolatek
Nastolatek

#5 Post autor: gucia » 14 lut 2016 11:53

Jeśli ktoś potrzebuje zostało mi 6 tabletek leku (data ważności 08.2017). Nie było efektów leczenia więc przestałam podawać, chętnie oddam. Proszę o kontakt telefoniczny 783402085. Agata.

beciabecia08
Noworodek

#6 Post autor: beciabecia08 » 23 mar 2018 15:10

Ja stosowalam betmige 50mg. Bdb pomoglo mi na 3miesiace
Teraz ju nie biore mialam botoks pecherza rewelacja
Mam BETMiGE 50mg za 70zl. Za 26tabletek

beciabecia08
Noworodek

#7 Post autor: beciabecia08 » 23 mar 2018 15:12

Mam betmige 50mg za 70zl. 26tabletsk ja nie potrz. 663-392-891

beciabecia08
Noworodek

#8 Post autor: beciabecia08 » 23 mar 2018 15:12

Mam betmige 50mg za 70zl (663392891)

beciabecia08
Noworodek

#9 Post autor: beciabecia08 » 23 mar 2018 15:16

Mam betmige 50mg za 70zl (663392891)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości ze świata medycyny”