Żłobek

Wszystko o przedszkolach, kiedy zapisać malucha, wyprawka przedszkolaka itp

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mikupiku
Noworodek

Żłobek

#1 Post autor: Mikupiku » 27 gru 2013 14:41

Chciałam zapytać czy są tu mamy, których dzieci chodzą lub chodziły do zwykłego żłobka? Ala i jej siostra mają teraz 14 miesięcy korygowanych (17 urodzeniowych) i chciałabym je zapisać do żłobka (żeby poszły od września, jak się oczywiście dostaną). Dziewczyny jako skrajne wcześniaki (u Ali dodatkowo wodogłowie pokrwotoczne) mają opinię o Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju. Pani psycholog, po której są opieką żartuje, że nawet gdyby chciała, to nie ma się do czego u nich przyczepić. Wiadomo, że powiem w żłobku jaka jest sytuacja z Alą i tu mam pytanie - czy mogą robić problem z jej wodogłowia (rozwija się idealnie i nic po niej nie widać)? Jak wygląda sprawa orzeczenia o WWR a uczęszczania do "zwykłego" żłobka/przedszkola? Czy któraś z Was miała takie doświadczenia i mogłaby coś podpowiedzieć?

Awatar użytkownika
szka81
Nastolatek
Nastolatek

Re: Żłobek

#2 Post autor: szka81 » 27 gru 2013 18:53

My podejmowaliśmy próbę żeby Madzia poszła do żłobka "zwykłego", niestety nie udalo się, ale z tego co się orientuje tak naprawdę wszystko zależy od dyrektora żłobka i tyle...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikupiku
Noworodek

#3 Post autor: Mikupiku » 29 gru 2013 15:55

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli mogę spytać, to czy na etapie ubiegania się o przyjęcie Madzia wymagała czegokolwiek ponad standardową opiekę oferowaną w żłobku (np. cewnikowania)? W którym momencie pojawiła się kwestia specjalnej zgody dyrektora? Ja zamierzam złożyć wniosek w zwykłym trybie (nie ma tam żadnych informacji o stanie zdrowia).

Awatar użytkownika
szka81
Nastolatek
Nastolatek

#4 Post autor: szka81 » 31 gru 2013 13:42

tak wymaga cewnikowania ale ten żłonek jest 7 min od naszego domu więc ja bym mogła dochodzić niestety nie udało się...

"W którym momencie pojawiła się kwestia specjalnej zgody dyrektora?"
Hmmm tak jest ogólnie z tego co się orientuje, Magda ma orzeczenie o niepełnosprawności więc akurat w naszym przypadku należało to przedstawić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikupiku
Noworodek

#5 Post autor: Mikupiku » 31 gru 2013 14:06

To rzeczywiście bez sensu, że się nie zgodzili. Pewnie jak zwykle zabrakło odrobiny dobrej woli :-( Przeczytałam regulamin rekrutacji i skonsultowałam z przyjaciółką prawniczką. Jest informacja, że w przypadku przyjęcia dziecka niepełnosprawnego decyzję podejmuje dyrektor. Ala nie ma orzeczenia, bo wszyscy lekarze i psycholog, z którymi rozmawiałam mówili, że nie ma wskazań, bo samo wodogłowie przy prawidłowym rozwoju psychomotorycznym nie kwalifikuje do orzeczenia. Podsumowując, zgodnie z prawem mogą mnie pocałować w ... nos ;-)

Renata
Mistrz
Mistrz

#6 Post autor: Renata » 03 sty 2014 18:36

A my nigdy nie podawaliśmy informacji, że dziecko ma wodogłowie ( jedynie, że jest wózkersem, co jest oczywiste, bo widać) rozwój intelektualny był bdb, więc nie widziałam konieczności, aby o tym informować. jedyne co to poprosiłam, ze gdyby dziecko było ospałe, wymiotowało itp. objawy ( wiadomo, z zastawki choć bez tej informacji) to proszę i szybkie powiadomienie rodzica. I tyle.
Dlaczego tego nie zrobiliśmy? bo zawodowo jako osoba związana z tym środowiskiem uznałam, że taka informacja może wywołać niepotrzebne uprzedzenia, jeśli nie u wszystkich, to co niektórych, na podstawie skojarzeń, jakie ma przeciętny człowiek - o tym schorzeniu.
Fakt, że dotyczyło to czasu od okresu przedszkolnego.
U nas: RiW

Awatar użytkownika
Mikupiku
Noworodek

#7 Post autor: Mikupiku » 07 sty 2014 11:39

W sumie to racja. Po co mają niepotrzebnie panikować i źle reagować. Wiadomo jak większości kojarzy się wodogłowie (zresztą jak się dowiedziałam, że u Ali się zaczyna robić, to myślałam, że to koniec świata). Dziękuję Wam za odpowiedzi :-)

magdaandrzej
Raczkujący
Raczkujący

#8 Post autor: magdaandrzej » 07 sty 2014 15:34

Hej dziewczyny a dzieciaki oddawałyście do przedszkola integracyjnego?
Obrazek

Renata
Mistrz
Mistrz

#9 Post autor: Renata » 07 sty 2014 21:10

u nas - zwykłe
U nas: RiW

aka1206
Senior
Senior

#10 Post autor: aka1206 » 08 sty 2014 08:35

http://www.orew.katowice.pl/index1.html ja chcę mojego synka posłać tutaj do przedszkola na 1 rok. Myślicie że to dobry wybór. Czy lepiej wybrać przedszkole integracyjne by Kuba się nie cofnął w rozwoju i miał kontakt ze zdrowymi dziećmi a nie tylko z niepełnosprawnymi.
Dodam tylko że tam ma Kuba rehabilitację raz w tygodniu 30 minut.

Awatar użytkownika
Tymon
Raczkujący
Raczkujący

#11 Post autor: Tymon » 16 kwie 2014 15:35

Witajcie. Poniewaz chcę wrócić do pracy, szukam żłobka dla Tymka. Nie ma u nas publicznych więc uderzam do prywatnych zwykłych. Z 3 żłobków w 2 nie ma problemu z niechodzeniem i zastawką, w jednym odmówiono. Szukam też opiekunki alez bezskutecznie. Pozostaje mi wypełnić papiery i wysłać. Obawy są ogromne no ale nadzieja tez ;)

kloniks
Noworodek

#12 Post autor: kloniks » 20 lip 2015 10:34

Problem robić mogą jak wszędzie ale się nie poddawaj.

Awatar użytkownika
Tymon
Raczkujący
Raczkujący

#13 Post autor: Tymon » 31 lip 2015 16:35

Ha! Udalo sie :) Tymon za miesiac idzie do przedszkola integracyjnego gdzie przyjmuja juz 2,5 latki :) Panie mialy problem z cewnikowaniem czego nie rozumiem skoro jest to przedszkole integracyjne i dodatkowo dostaja z gimy pieniazki na Tymka .

casoteaser
Noworodek

#14 Post autor: casoteaser » 09 maja 2017 11:39

ODPOWIEDZ