Jakie studia?

Wszystko o studiach wyższych, studia dla osób niepełnosprawnych, uczelnie itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pirruvn
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

Jakie studia?

#1 Post autor: pirruvn » 28 lis 2007 19:07

Mam pytanie do wszystkich studiujących i nie tylko.
Sprecyzowałam już sobię moją przyszłą pracę i studia jaki musze skończyć. Zastanawia mnie jedno czy dla osoby, która od 6 roku życia miała indywidualne nauczanie (np dla mnie ) lepszą formą będą studia indywidualne czy stacjonarne??
Co sądzicie na ten temat
"Są granice, które mają własny alarm.
Tych sygnałów nie zagłuszy żaden hałas"

sunflower
Nastolatek
Nastolatek

#2 Post autor: sunflower » 28 lis 2007 19:19

pirruvn pisze:studia indywidualne czy stacjonarne??
indywidualnych nie ma :)
możliwość dostosowania sobie grafiku i zajęć tak, by nie być przypisanym do jednej grupy. to ułatwia dojazd, można nie mieć 3godzinnych okienek pomiędzy wykładami...

ja będę się starała na zaocznych albo stacjonarnych :)
bo chcę jednak mieć przypisaną tę "grupę".

Paulinka1985

#3 Post autor: Paulinka1985 » 28 lis 2007 19:20

Cześć na studiach jest owszem indywidualny tok nauczania ale tylko dla studentów którzy mają 2 kierunki oraz wysoką średniąNapewno będziesz chciała kiedyś pracować w zawodzie to skoro nie miałaś nauczania w klasie to studia (ze studentami) będą dla Ciebie nalepsze według mnie ale oczywiście to od Ciebie zależy czy chcesz być wśród ludzi

sunflower
Nastolatek
Nastolatek

#4 Post autor: sunflower » 28 lis 2007 19:49

Paulinka1985 pisze:którzy mają 2 kierunki oraz wysoką średnią
Paulinko, ale mnie poinformowano przez telefon na uniwerku, że niepełnosprawnym, np. na wózku również przyznają taki tok. ze względu na to, że często jesteśmy przez kogoś z rodziny dowożeni, autobusy dostosowane rzadziej kursują i na przykład przerwy długie pomiędzy zajęciami nie są wygodne... trzeba by sprawdzić :)

Maryś, musisz się po prostu zorientować jak jest na Twojej uczelni :)

Paulinka1985

#5 Post autor: Paulinka1985 » 28 lis 2007 19:57

To wtakim razie to zależy od uniwerku u mnie na UJ niepełnosprawni są traktowani po równo a indywidualny tok mogą mieć jak mają 2 kierunki i wysoka średnią

Awatar użytkownika
tomek260587
MODERATOR
MODERATOR
Kontakt:

#6 Post autor: tomek260587 » 28 lis 2007 20:59

U mnie np. w regulaminie studiów jest dodatkowy podział na Indywidualny Tok Studiów(ITS) i Indywidualną Organizację Studiów(IOS) - u mnie te oba terminy nieco się różnią. Pozwolę sobie zacytować odpowiednie paragrafy Regulaminu studiów na mojej Uczelni:
§ 6

1. Studia mogą odbywać się w ramach indywidualnego toku studiów (ITS).
2. Indywidualny tok studiów polega na rozszerzeniu zakresu wiedzy w ramach studiowanego kierunku w oparciu o ofertę dydaktyczną całego Uniwersytetu lub na udziale studentów w pracach badawczych.
3. Podjęcie ITS może nastąpić za zgodą dziekana, po ukończeniu przynajmniej I roku studiów i uzyskaniu średniej ocen z ostatniego roku nie niższej niż 4,5.
4. Opiekę nad ITS sprawuje nauczyciel akademicki z tytułem naukowym profesora lub stopniem naukowym doktora habilitowanego wyznaczony na wniosek studenta przez dziekana.
5. Program ITS, zawierający standardy nauczania obowiązujące dla danego kierunku, ustala opiekun w porozumieniu ze studentem, a zatwierdza, po zaopiniowaniu przez instytut, rada wydziału.
6. W przypadku niewywiązywania się przez studenta z realizacji ITS dziekan cofa zgodę na realizację studiów w tej formie.

§ 7

1. Studia mogą odbywać się w ramach indywidualnej organizacji studiów (IOS).
2. Dziekan może wyrazić zgodę na IOS w odniesieniu do studentów:
a) wychowujących dzieci;
b) niepełnosprawnych;
c) uczestniczących w pracach badawczych;
d) w innych szczególnych przypadkach.
3. W ramach IOS, za zgodą dziekana, student może uzyskiwać zaliczenia oraz zdawać egzaminy w terminach indywidualnie określonych w trakcie semestru (roku).
4. Przebieg IOS dziekan ustala na okres semestru lub roku akademickiego.
5. W przypadku naruszenia przez studenta zasad IOS dziekan cofa zgodę na realizację studiów w tej formie.
Ja normalnie tak jak wszyscy przyjeżdżam na wykłady i egzaminy na Uczelnię także nie mam żadnego Indywidualnego toku czy organizacji studiów i szczerze mówiąc - nie żałuję. Także polecam normalny tryb nauki (o ile oczywiście jesteś w stanie taki tryb mieć).

uran
Noworodek

Re: Jakie studia?

#7 Post autor: uran » 28 lut 2013 16:25

Na studiach stacjonarnych poznasz wielu fajnych ludzi.

http://www.uran.waw.pl

agata 30
Senior
Senior
Kontakt:

#8 Post autor: agata 30 » 28 lut 2013 21:48

uran pisze:Na studiach stacjonarnych poznasz wielu fajnych ludzi.

http://www.uran.waw.pl
Kolejny odsyłacz? Reklama?
Dla dobra Dziecka matka zejdzie nawet do piekieł, by zaznało Ono odrobinę nieba na ziemi.

Abu Dabu Albazar xD
Raczkujący
Raczkujący

#9 Post autor: Abu Dabu Albazar xD » 01 mar 2013 12:06

pirruvn pisze:Mam pytanie do wszystkich studiujących i nie tylko.
Sprecyzowałam już sobię moją przyszłą pracę i studia jaki musze skończyć. Zastanawia mnie jedno czy dla osoby, która od 6 roku życia miała indywidualne nauczanie (np dla mnie ) lepszą formą będą studia indywidualne czy stacjonarne??
Co sądzicie na ten temat
Też to zależy oczywiście czy czujesz się na siłach, nie tylko zdrowotnie, ale właśnie czy po tej nauce indywidualnej, czujesz się na siłach na studia stacjonarne. Na to pytanie musisz sama sobie odpowiedzieć. :)
A to bardzo ważne.
Szczerze mówiąc sam coraz mniej lubię pracę z ludźmi, po prostu większa ilość osób, i praca w grupie zaczyna mnie męczyć.
A dlaczego więźniowie przed egzekucją zdejmowali buty? Bo koledzy z celi im mówili - "Co jak co, ale umrzesz w butach".

Wiecie w jaki sposób trzy osoby mogą dotrzymać tajemnicy? Gdy dwie z nich umrze :D

kloniks
Noworodek

#10 Post autor: kloniks » 20 lip 2015 10:40

Dokładnie, indywidualnych nie ma;/

Awatar użytkownika
dhpaulus
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#11 Post autor: dhpaulus » 10 sie 2015 10:51

Próbuj stacjonarne, lub zaoczne.
Ja idę od tego roku do WSA w Łomży na informatykę, budynek dostosowany do niepełnosprawnych
Czuwaj!dh Paweł Dąbrowski Nieodpłatne robienie stron dla chorych dzieci
portal: http://pomoz-im.eu, blog: http://pdabrowski.art.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ