Uczelnie przyjazne niepełnosprawnym

Wszystko o studiach wyższych, studia dla osób niepełnosprawnych, uczelnie itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
pierut
Noworodek
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2013 11:50

Uczelnie przyjazne niepełnosprawnym

#1 Post autor: pierut » 23 lut 2013 11:53

Powstaje właśnie strona internetowa mająca ułatwić osobom niepełnosprawnym znalezienie najodpowiedniejszej dla nich szkoły wyższej. Portal www.przyjaznestudia.pl będzie zachęcał osoby niepełnosprawne do podjęcia studiów i pokazywał, że mimo swojej niepełnosprawności mogą zdobyć wykształcenie akademickie i rozwijać się zawodowo. Na łamach nowopowstałej strony będą także zamieszczane historie ludzi, którym udało się skończyć studia i znaleźć wymarzoną pracę.

Pomysłodawcą portalu jest Kamil Buczek, który zainspirował się swoim własnym życiem. W roku 2006 ukończył studia na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach z tytułem magistra informatyki. Zaraz po szkole podjął pracę w zawodzie, która do dziś sprawia mu wiele satysfakcji.

Kamil porusza się na wózku inwalidzkim i choruje na dystrofię mięśniową, dlatego z doświadczenia wie, jak ciężko jest uwierzyć w siebie i znaleźć odpowiednią uczelnię, która zapewni odpowiednie warunki, takie jak brak barier architektonicznych, zakwaterowanie, opieka. Razem z przyjaciółmi powołał portal Przyjazne Studia – pierwszą w Polsce bazą uczelni przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Do tej pory wysłano zaproszenia do ponad 200 szkół wyższych, z czego zarejestrowało się już 9. Autorzy wierzą, że liczba ta będzie rosnąć z dnia na dzień.

Facebook:https://www.facebook.com/przyjaznestudiapl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika