Faworki dla małych dzieci (bez glutenu)

Smakołyki, przepisy, dania świąteczne, tradycje kulinarne, kalorie, diety itp.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ashanti
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

Faworki dla małych dzieci (bez glutenu)

#1 Post autor: Ashanti » 16 maja 2005 19:21

Składniki: - 1/4 szklanki kleiku kukurydzianego (Nestló albo Bobovita) - 1 i 1/2 szklanki wody - 3/4 szklanki mąki bezglutenowej na bazie skrobi kukurydzianej - 4 łyżki mąki kukurydzianej - 6 łyżek skrobi kukurydzianej - łyżki oleju (dobrze tolerowanego przez dziecko) - łyżeczka od kawy sody - 3/4 łyżeczki spirytusu - tłuszcz do smażenia Wykonanie: Dodaj wszystkie składniki i zagnieć ciasto. Odłóż na 1-2 godziny zawinięte w foliowy woreczek. Rozwałkuj jak najcieniej. Stolnicę i wałek posmaruj olejem, żeby ciasto się nie przyklejało. Wycinaj paski 3 cm x 5 cm i smaż po obu stronach. Tego ciasta nie da się zwinąć w klasyczny faworek, bo się rwie. Po usmażeniu faworki są zdecydowanie bardziej chrupiące niż kruche, mówiąc wprost, są dosyć twarde. źródło: http://gotowanie.x3m.pl/index.php?przepis=10130
jestem szczęśliwą mężatką i mamą prawie 2-letniego Nikodema :)

Awatar użytkownika
Ashanti
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#2 Post autor: Ashanti » 22 maja 2005 13:33

ORZECHOWIEC CIASTO: 6 jaj 1 szkl. cukru 1 szkl. mąki 12 dag orzechów mielonych 3 łyżki wody 1 łyżeczka proszku do pieczenia Białka ubić na sztywno, dodać cukier, wodę i żółtka. Wymieszać z mąką i proszkiem do pieczenia i orzechami. Piec ok. 40 minut. Przkroić i oba placki nasączyć (może być woda z kwaskiem cytrynowym) MASA: 1 szkl. mleka 1 szkl. cukru 1 cukier waniliowy 3 jajka 1,5 kostki masła 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej (lub sypanej) Mleko zagotować z cukrem zwykłym i cukrem waniliowym. Jaja ubić i wlać na gorące mleko, gotwać do zgęstnienia. Ostudzić, utrzeć z masłem, dodać rozpuszczoną kawę. Placek przełożyć masą. SMACZNEGO :D źródło: http://www.smaczny.pl/modules.php?name= ... =1427#1427
jestem szczęśliwą mężatką i mamą prawie 2-letniego Nikodema :)

ODPOWIEDZ