Pyszna zabawa czyli co zrobić, żeby dzieci lubiły jeść

Smakołyki, przepisy, dania świąteczne, tradycje kulinarne, kalorie, diety itp.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Kasia
Mistrz
Mistrz

Pyszna zabawa czyli co zrobić, żeby dzieci lubiły jeść

#1 Post autor: Kasia » 22 maja 2005 12:30

Doświadczeni pedagodzy, kierujący się nie tylko rzetelną wiedzą, ale i zdrowym rozsądkiem, radzą rodzicom nie wpadać w panikę i nie faszerować dzieci miksturami "na apetyt", jeśli akurat nie mają ochoty na jedzenie. Lepiej stworzyć dziecku takie warunki, aby jedzenie stało się pyszną zabawą, zapewniającą dziecku i zdrowie, i przyjemność. W zabawie tej powinny jednak obowiązywać pewne reguły. Przede wszystkim zadbajmy o to, aby potrawy były dostosowane do wieku dziecka, do jego możliwości trawienia i przyswajania pokarmów. Ciąg dalszy w Artykule.

Awatar użytkownika
Ashanti
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#2 Post autor: Ashanti » 22 maja 2005 13:24

A co jeśli dziecko ma nadmierny apetyt :?: :lol: :lol: :lol:
jestem szczęśliwą mężatką i mamą prawie 2-letniego Nikodema :)

Awatar użytkownika
agunia
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#3 Post autor: agunia » 29 cze 2005 00:43

Ja mam świetny sposób na Marysię jak nie chce jeść.Np. dziś rano chciałam wcisnąć jej owsiankę bo ostatnio coś ma problemy z kupkami.Oczywiście Marysia ani słyszeć nie chciała o owsiance-chciała "kakałko"-bo ona by mogła żyć pijąc tylko kakao.Ponieważ w domu były jej kuzynki więc ja znając Marynię powiedziałam"dobrze Marysiu zaraz zrobimy kakao niech tylko przygotuję owsiankę dla dziewczyn". Marysia oczywiście od razu w krzyk: " A ja?Ja też chcę owsiankę.":) Na Marysię to prawie zawsze działa-ale ile inni muszą wstrętnych rzeczy zjesć,żeby Marynia też chciała.:):):)
Agnieszka - mama Bartusia z zespołem wad wrodzonych 7,5 lat i Marysi (10 l) BARTUś

Awatar użytkownika
Mama Hubcia
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#4 Post autor: Mama Hubcia » 29 cze 2005 23:06

Agunia każdy sposób jest dobry. Nasz Hubcio ostatnio nie ma apetytu wiec w czasie jedzeni dajemy mu zabawki. Ostatnio hitem okazał się pilot do telewizora. Zjada wszystko. Choć stan pilota nie jest najlepszy. :lol:

Awatar użytkownika
agunia
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#5 Post autor: agunia » 30 cze 2005 09:32

A mi przypomniało się jak znajomi starali sie nakarmic zupką małą córeczkę a ta za nic nie chciała jeść.Kiedy ktoś podpowiedział im,żeby odwrócili jej uwagę od jedzenia pokazując jakieś zabawki to ci stwierdzili,że"czytali w gazecie,że nie można robić przed dzieckiem teatrzyku w czasie jedzenia":) Dodam tylko,że w tej chwili teatrzyk odchodzi za każdym razem jak mała nie chce jeść i jak to w zyciu bywa, nie zawsze w gazetach prawdę piszą..
Agnieszka - mama Bartusia z zespołem wad wrodzonych 7,5 lat i Marysi (10 l) BARTUś

Awatar użytkownika
Mama Hubcia
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#6 Post autor: Mama Hubcia » 30 cze 2005 23:16

To prawda, że czasem to co piszą gazety i mądre książki mija się z prawdą.

Awatar użytkownika
wiola34
Nastolatek
Nastolatek

#7 Post autor: wiola34 » 30 cze 2005 23:33

Moje starsze dziecię było totalnym niejatkiem, potrafił przez cały dzień być na 2 łyżkach zupy, użadzałam różne " cyrki" aby jadł i nic, chudy mały po prostu nędzny był. Jak skończył 14 lat to wolę aby apetyt mu się zmniejszył ile razy muszę iść do sklepu wieczorem bo wszystko zjadł co było w lodówce łącznie z całym chlebem. Nadal jest chudy ale ostatnio urósł 10 cm. Przy Kubie przyjęłam zasadę dostaje jeść jak jest głodny i sprawdza się u mnie w 100 %. Kuba tez bardzo chętnie je na dworze np. parówkę prosto ze sklepu hi!hi!
ciocia Sebusia 4 latka RiW

Awatar użytkownika
annadoml
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#8 Post autor: annadoml » 31 gru 2006 19:23

Ja z Jula to nie mam problemu zjada wszystko.Martyna znowu od 8 miesiąca była na sokach aż do 2 roku życia.Nic nie jadła kompletnie nic.Teraz zjada jak ptaszek ale wyniki badan sa dobre.Więc nie martwcie się dzieci zaczną jeść. :D
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Anna28
Mistrz
Mistrz

#9 Post autor: Anna28 » 03 sty 2007 11:22

Moja mama faszerowała mnie różnymi specyfikami na apetyt bo byłam niejadkiem. Specyfiki nie działały, nadal nie chciałam jeść ale za to teraz nie mam problemów z figurą mogę jeść wszystko w różnych ilościach i praktycznie nie tyję. Podobno chodzi o gramadzenie komórek tłuszczowych we wczesnym dzieciństwie i aż się boje pomyśleć jak to będzie z Malwą, która już jest grubasem.
Mama Malwinki RKiW
Obrazek
"... nie chciałabym mieć zdrowego, sprawnego dziecka, bo to dziecko mogłoby nie być tobą, ale zupełnie kimś innym..." (Jodi Picoult)

Awatar użytkownika
maliszenka
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

Re: Pyszna zabawa czyli co zrobić, żeby dzieci lubiły jeść

#10 Post autor: maliszenka » 10 sty 2010 23:22

moj Nikos uwielbia zupke chinska. Ja go oszukuje i pokazuje torebke zupki i goptuje normalny rosół, podaje mu go tylko z makaronem z zupki chińskiej:P

Ostatnio udało mu sie zjesc talerz zupy mlecznej tylko dlatego ze cykałam mu w trakcie jedzenia fotki a on to taki model ze ciagle pozował jak jadł i zjadł w koncu wszystko:P
Obrazek
Marzena mama Mateuszka RKiW
http://materosn.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Paula
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#11 Post autor: Paula » 14 lip 2010 23:22

Dziewczyny pomocy!!
Moja Niunia nie chce NIC jeść!!
Ostatnio miała swój plan dnia i było ok! A teraz znowu się zaczeło...
Oliwia na dzień dzisiejszy zjadła deserek i aż pięć łyżeczek zupki... :roll:
Martwię się okropnie... Nie chodzi nawet o to, ze jest chuda (waży 12 kg)...
Ale kurcze Ona musi brać leki... Jak mam jej dawać na pusty żołądek np. Cordurę?
Poradźcie coś :?:

Nie działają żadne sposoby.
Robienie kanapek z buźkami w kształcie serduszka.
Zupki z kolorowym makaronem.
Wszelkiego rodzaju zabawki, wygłupy.
Witaminki na apetyt.
Po prostu nic...!!
Paulina mama Oliwii z RKiW i Amelii
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maliszenka
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#12 Post autor: maliszenka » 15 lip 2010 11:56

ja ostatnio oszukałam Nikosia ze zółwie nindża(czy jak to sie tam pisze:P) jedza kalafior i sa silne, to tak jadł ze hej:P

robie tez tak ze nakładam mu wiecej na talerz wiedzac ze nie bedzie chciał zjesc, a potem niby ide z nim na ugode i pozwalam mu zjesc tylko połowe:P

Nikos tez uwielbia sie scigac kto pierwszy zje to sie scigamy.

No i Niki lubi kotlety wiec np schowam mu marchewke zmielona w mielonym kotleciku i sie nie spostrzeże:)

Oczywiscie za zjedzoiny obiad zawsze jest nagroda, pyszny deserek.
Obrazek
Marzena mama Mateuszka RKiW
http://materosn.blogspot.com/

Awatar użytkownika
besia84
Mistrz
Mistrz

#13 Post autor: besia84 » 15 lip 2010 20:33

To zapraszam na stronkę http://www.edziecko.pl/jedzenie/1,79379 ... &startsz=xjestam wiele fajnych rad-ja niektóre zastosowałam i jest ok!Powodzenia! :)
Mama Beatki-dziewczynki z wodogłowiem http://nasza-klasa.pl/profile/7480126
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paula
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#14 Post autor: Paula » 15 lip 2010 23:09

Dzięki besia84 :D

U nas sprawdzi się chyba to
''Tymczasem w przypadku niejadków najskuteczniej działa czwarte "p" - przeczekać. I piąte - nie przejmować się.'' :D
Paulina mama Oliwii z RKiW i Amelii
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ