Dieta na wiosnę

Smakołyki, przepisy, dania świąteczne, tradycje kulinarne, kalorie, diety itp.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
randolka
Mistrz
Mistrz

Re: Dieta na wiosnę

#91 Post autor: randolka » 17 kwie 2013 22:56

Nie wiem, czy mniej kalorii ma kawałek mięsa, czy pieczywo. Wiem, że po przejściu na wege zmieniłam rozmiar z M w porywach do L na S.
Wegetarianizm to głównie warzywa, owoce, do tego pełne ziarna (może być np. musli), rośliny strączkowe, orzechy, oliwa. Nie zastępujesz kotleta na obiad bochenkiem chleba. Za to możesz zjeść np. warzywa z pełnoziarnistym makaronem. Masz więcej energii = więcej się ruszasz = lepiej wyglądasz = lepiej się czujesz.

Zresztą najlepiej prześledź wątek od początku, nie ma sensu powielać.
Obrazek
Agata - mama Pawełka z wodogłowiem

beata mama amelki
Dorosły
Dorosły

#92 Post autor: beata mama amelki » 18 kwie 2013 09:19

na pewno jeszce misiąc temu wydawało mi się, że bez schabowego życie to już nie to samo życie :D
jednak okazuje się, że nie odczuwam zupelnie, że go nie jem (no może poza tym, że czasem roznosi mnie nadmiar energii :lol: :lol: :lol: ). Często jem kasze, z makaronem pełne ziarno jestem na bakier, gdyż go nie lubię (ale wszystko może się zmienić)
ale:
ryby jem trzy razy w tgodniu, jajo 2 razy
zagościły u mnie boczniaki, pieczarki, warzywa, owoce oraz nabiał. Kompletnie nie odmawiam sobie slodyczy (nie to , że pożeram , ale kawalek dobrego ciasta do kawki)
pieczywo jem różne, na jakie mam ochotę. Od soboty będę piekła na zakwasie.
Mam za to rewelacyjny przepis na sałatkę :
szpinak (liście żywe) wsypujemy do salaterki
mozarelę kroimy na drobne wiórki
szuszne pomidory na drobno i do salaterki
dobrą garść pestek z dyni podprażyć i do salaterki
lekko osolić i polać oliwą od suszonych pomidorów
zjeść [smilie=hot over you.gif]
Bóg obdarza niezwykłych rodziców wyjątkowymi dziećmi

Amelka już prawie 14 lat -BTM niezłowśliwy nowotwór mózgu

Awatar użytkownika
Anna28
Mistrz
Mistrz

#93 Post autor: Anna28 » 18 kwie 2013 10:39

randolka pisze:Co do ostatniego zdania, wycięłaś je z kontekstu Aniu
a to przepraszam :D
randolka pisze:Nie ma racjonalnych argumentów za jedzeniem mięsa, to tylko kwestia naszego przyzwyczajenia, smaku i dobrego marketingu branży mięsnej.
i jeszcze przeświadczenie z czasów kiedy mięsa nie było, że to rarytas
randolka pisze:jak pisałam, znaczna większość mięsa w sklepach pochodzi z chowu przemysłowego. Mało kto, zwłaszcza w mieście, ma dostęp do takich małych "podwórkowych hodowli".
masz rację, tylko, że to samo można powiedzeć o większość produktów dostępnych w naszych sklepach, producenci nas oszukują i tyle
randolka pisze:Przy diecie wegetariańskiej nie jest tak trudno zbilansować dietę, dlatego, że jesz nabiał i jajka.
no tak, chciałam napisać, że rezygnacja z mięsa nie równa się jedzeniu klusek
ja z mięsa nie rezygnuję, bo poprostu mi się nie chce i je lubię, zwłaszcza, że mam dostęp do smacznego i sprawdzonego, ale to nie znaczy, że jem je na okrągło, zresztą w piramidzie żywienia mięso zwłaszcza czerwone zajmuje nikły procent, ale nie zmienia to faktu, że są domy gdzie mięso je się trzy razy dziennie przez 7 dni w tygodniu, tak było i jest u mojej teściowej i długo mi zajęła zmiana nawyków żywieniowych mojego męża, ale się dało, okazało się, że twarogi, musli, zielenina i kasze są jednak samaczne, obiad może być bez schabowego, a przekąska to jabłko albo surowa marchew, a nie parówa
Mama Malwinki RKiW
Obrazek
"... nie chciałabym mieć zdrowego, sprawnego dziecka, bo to dziecko mogłoby nie być tobą, ale zupełnie kimś innym..." (Jodi Picoult)

Awatar użytkownika
KajaS
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#94 Post autor: KajaS » 18 kwie 2013 11:06

Anna28 pisze: no tak, chciałam napisać, że rezygnacja z mięsa nie równa się jedzeniu klusek
O widzisz... ja zdecydowanie prędzej i chętniej zrezygnowałabym z mięsa niż z klusek :)
Kluski to moja druga natura i od zawsze twierdziłam, że mam drugi żołądek specjalnie na nie \:D/
Kaja mama Oli (13 lat i ciut) i Byśka (8 lat i ciut) RKiW
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Mój synek Bysiek - zapraszam ;)

ania_spnw
Nastolatek
Nastolatek
Kontakt:

#95 Post autor: ania_spnw » 18 kwie 2013 23:29

Rację muszę przyznać co do tego, że obecnie wszędzie trąbią, że przeżeramy się mięsem.

Awatar użytkownika
maliszenka
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#96 Post autor: maliszenka » 22 kwie 2013 22:37

beata mama amelki pisze: Eergia, teraz mam tony energii :-) wczoraj po pracy zdążyłam zrobić obiad, pranie,dwa ciasta (mąż zaczął przyglądać mi się podejrzliwie) , zakupy i jeszcze pobiegłam z buta z Amą na zajęcia do szkoly muzycznej.
Lubię to :-)
Hmmm a ja się zastanawiałam skąd we mnie tyle energii. Co prawda jem jeszcze mięsko,ale bardzo sporadycznie. Jak wcześniej jadłam prawie codziennie mięsko i wędliny tak teraz jem dwa razy w tygodniu.

Nie jem pangi:] Najlepsze rybki są u nas w makro,bo 2 razy w tyg można kupić świeze i nie mrożone. Dorsz świezy wcale nie śmierdzi a jak sie kupi te płaty mrożone to śmierdza jak cholera:/
Obrazek
Marzena mama Mateuszka RKiW
http://materosn.blogspot.com/

Awatar użytkownika
maliszenka
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#97 Post autor: maliszenka » 22 kwie 2013 22:39

ania_spnw pisze:A ja zawsze miałam wrażenie, ze jak się nie je mięsa to ta dieta jest w dużej mierze mączna, no bo na samych warzywach i owocach chyba się długo nie pociągnie. Natomiast wszystko co mączne kojarzy mi się z tyciem :( I wydaje mi się że jak zjem chude mięso to będę dłużej syta i nie sięgnę zaraz po kolejne jedzonko.
Kiedyś mówiło się, że jak nie je się mięsa to trzeba jeść produkty sojowe, czy to rzeczywiście prawda. Czy tak po prostu z jadłospisu usuwam mięso i ryby, a pozostałe produkty jem, a organizmowi nie brakuje niezbędnych składników. Pytam z pozycji laika w kwestii wegetarianizmu.
My nie jemy same mączne produkty. Jem,ziemniaki,ryż,kaszę. Nie lubię mrozonek. Robię np kotleciki z pieczarek,albo z jajka,albo z sera... Na necie jest mnustwo przepisów bez mięsa.
Obrazek
Marzena mama Mateuszka RKiW
http://materosn.blogspot.com/

agata 30
Senior
Senior
Kontakt:

#98 Post autor: agata 30 » 08 maja 2013 13:49

Chciałam oznajmic i pochwalic sie , ze schudłam \:D/ \:D/ . Co prawda z wegetarianska dieta nie wyszło, ale nie jadam kolacji, ograniczyłam podjadanie międzyposiłkowe i przyciasne gacie wchodza luzno na pupę :D :D . Hurra! I to wszystko w 2 tygodnie! Co prawda troche czasami czuje głód ale zapijam wodą :D. :lol:
Dla dobra Dziecka matka zejdzie nawet do piekieł, by zaznało Ono odrobinę nieba na ziemi.

Awatar użytkownika
Aneta&Daniel
Przedszkolak
Przedszkolak

#99 Post autor: Aneta&Daniel » 08 maja 2013 21:58

gratuluje.. ja ciągle walczę... zaczęłam ćwiczyć ;)
Obrazek
Aneta
mama Danielka RKiW, Wiktorii i Szymona

Awatar użytkownika
KajaS
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#100 Post autor: KajaS » 13 maja 2013 23:04

I ja gratuluję :)
Ja nie zaczęłam jeszcze, nie schudłam i chyba tak zostanie u mnie do następnej wiosny... ;)
Kaja mama Oli (13 lat i ciut) i Byśka (8 lat i ciut) RKiW
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Mój synek Bysiek - zapraszam ;)

Awatar użytkownika
Aneta&Daniel
Przedszkolak
Przedszkolak

#101 Post autor: Aneta&Daniel » 12 lip 2013 23:34

a ja się pochwalę :) po ciąży przybrałam o zgrozo masę kilogramów... bo waga pokazała aż 83 kilo i przez rok po porodzie nie chciała pokazać mniej hehee
ale ją pokonałam i schudłam już 13 kilo :))))))))
jeszcze tylko 5 do 7 kg i dobiję do mojej wagi idealnej... chociaż już teraz czuję się o niebo lepiej....
Obrazek
Aneta
mama Danielka RKiW, Wiktorii i Szymona

ODPOWIEDZ