skolioza

Informacje na temat innych schorzeń powiązanych z Riw i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kasia.s
Senior
Senior

skolioza

#1 Post autor: kasia.s » 09 maja 2007 22:56

Jestem ciekawa Waszych opinii na temat leczenia skoliozy.

Mikołaj urodził się z czymś w rodzaju garbiku ?, na karku, najpierw po masażach to zniknęło, a potem zaczął wykrzywiać się kręgosłup, ponieważ byliśmy zajęci wodogłowiem, nieszczególnie zajmowaliśmy się kręgosłupem, a teraz zrobiło się wielkie larum.
Byłam dziś dowiedzieć się o plastrowanie, ale pan powiedział, że skolioza za duża, przekracza jego kompetencje.
Czytam o gorsetach, większość osób twierdzi, że nic nie dają-znacie kogoś mądrego, kto zna się na sprawie?
Może leczyłyście swoje dzieci, neurolog mówi, żebyśmy jechali do Wawy na turnus, może tam coś wymyślą.

Naprawdę kocham moje miasto, ale jeśli chodzi o medycynę, to kompletna prowincja.

sunflower
Nastolatek
Nastolatek

#2 Post autor: sunflower » 09 maja 2007 23:47

dr Paweł Michalski, kiedyś pracował na ul. Lindleya w Szpitalu Dzieciątka Jezus, teraz zmienił szpital - na jaki, nie wiem.

wiem, że zajmuje się 'trudnymi przypadkami', specjalista ortopeda.

według mnie w naszej sytuacji skutkuje jedynie zabieg operacyjny.

Awatar użytkownika
kasia.s
Senior
Senior

#3 Post autor: kasia.s » 10 maja 2007 08:11

Nie powiem, żebym nie myśała o zabiegu, chociaż do tej pory wszyscy twierdzili, że to ostateczność.

Mikołaj nie ma rozszczepu i żadnych innych zmian w kręgosłupie, urodził się bardzo wiotki, rehabilitacja przynosi efekty, ale jak na roczne dziecko umie o wiele mniej niż niktóre/większość dzieci z rozszczepem. Skolioza jest właśnie efektem wiotkości i pewnie naszego uporu w rehabilitacji i chęci szybkiego "postawienia go na nogi".

Po zastawce mały bardzoe ruszył i znowu martwię się, czy ta skolioza nas nie zatrzyma.

Awatar użytkownika
bogusia
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#4 Post autor: bogusia » 10 maja 2007 08:37

W ZakopaneM jest szpital gdzie zajmują się również skolizą moja Agata była tam operowana
"Dzieci są kotwicami które utrzymują matkę przy życiu"....

Awatar użytkownika
EwaRomek
Nastolatek
Nastolatek

#5 Post autor: EwaRomek » 10 maja 2007 13:11

Wprawdzie nie mamy problemu z kręgosłupem, ale mogę polecić ortopedę, traumatologa do którego my chodzimy. Babeczka jest mądra i zawsze może coś doradzić. Nazywa się dr Bobrowska tel. (0 22) 836 05 13. Na miejscu są też inni lekarze więc nawet z nimi konsultuje niektóre przypadki. Jest to taki ośrodek, w którym też są prowadzone turnusy rehabilitacyjne.

Izabela11
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

#6 Post autor: Izabela11 » 10 maja 2007 17:08

Polecam szpital w Zakopanym na ul Balzera i ordynatora Tensiorowskiego lub prof. Zarzyckiego ale on przyjmuje tylko w Krakowie prywatnie. Operowali oni mojego syna
19 lat - zespół Klippla-Feila, Arnolda-Chiarii , Nagera http://www.wadytwarzoczaszki.fora.pl

kasia kasia
Noworodek

Re: skolioza

#7 Post autor: kasia kasia » 23 lis 2011 23:35

witam:)jestem tutaj nowa mam powazny problem i szukam pomocy moj syn ma 12 lat i skolioze52 stopnie z progresja 18 w ciagu 2 lat slyszalam o kotwickim w poznaniu ze dobry specjalista w tej dziedzinie ale operacje wiadomo ze nie ma lepszego osrodka niz zakopane widze ze wasze wypowiedzi to potwierdzaja mam do poznania 500km dlatego pytam o opinie dr.kotwickiego czy ktos o nim cos wie ???

Awatar użytkownika
Anna Doman
Przedszkolak
Przedszkolak

#8 Post autor: Anna Doman » 24 lis 2011 00:01

kasia kasia pisze:witam:)jestem tutaj nowa mam powazny problem i szukam pomocy moj syn ma 12 lat i skolioze52 stopnie z progresja 18 w ciagu 2 lat slyszalam o kotwickim w poznaniu ze dobry specjalista w tej dziedzinie ale operacje wiadomo ze nie ma lepszego osrodka niz zakopane widze ze wasze wypowiedzi to potwierdzaja mam do poznania 500km dlatego pytam o opinie dr.kotwickiego czy ktos o nim cos wie ???

Kiziolek 84 chodzi do Kotwickego wiec napisz do niej . Moj Mikołaj był operowany przez doktora i bardzo sobie chwale. bardzo dobry konkretny lekarz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anna Doman
Przedszkolak
Przedszkolak

#9 Post autor: Anna Doman » 24 lis 2011 00:03

Anna Doman pisze:
kasia kasia pisze:witam:)jestem tutaj nowa mam powazny problem i szukam pomocy moj syn ma 12 lat i skolioze52 stopnie z progresja 18 w ciagu 2 lat slyszalam o kotwickim w poznaniu ze dobry specjalista w tej dziedzinie ale operacje wiadomo ze nie ma lepszego osrodka niz zakopane widze ze wasze wypowiedzi to potwierdzaja mam do poznania 500km dlatego pytam o opinie dr.kotwickiego czy ktos o nim cos wie ???

Kiziolek 84 chodzi do Kotwickego wiec napisz do niej . Moj Mikołaj był operowany przez doktora i bardzo sobie chwale. bardzo dobry konkretny lekarz.
Aha zapomniałam Kinga ( kiziolek84) dla swojej Majeczki wzieła kombinezon tera togs. Ponoć bardzo pomaga.
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia.s
Senior
Senior

#10 Post autor: kasia.s » 25 lis 2011 23:45

Dzięki Aniu. Od tamtego wpisu minęły już 4 lata ;-) Matko kochana, nie wierzę.
W tym czasie młody był pod opieką doktora Kotwickiego, ale ten lekarz nam nie odpowiadał. Teraz prowadzi nas prof Zarzycki. Operację mamy mieć dopiero, jak Mikołaj zacznie chodzić.
Kasia-mama Mikołaja

kasia kasia
Noworodek

#11 Post autor: kasia kasia » 26 lis 2011 23:21

dziekuje aniu!!!! chcialam to wiedziec czy jest konkretnym lekarzem bo to wazne nie lubie takich nabijaczy czasu co sie do nich jezdzi i nic z tego zadnych postepow .fajnie ze tu jestescie czuje sie lepiej wiedzac ze nie jestem w tym sama :):)krystian moj syn porusza sie na wozku i lekarze stwierzdili ze gorset to najgorsza sprawa w jego przypadku bo oslabi mu miesnie rak i karku a tego to my nie chcemy!!!!!

kasia kasia
Noworodek

#12 Post autor: kasia kasia » 26 lis 2011 23:25

a jesli chodzi o zarzyckiego to slyszalam same superlatywy ale niestety mamy do niego bardzo daleko a krystian nie lubi jezdzic w krakowie on przyjmuje moze kiedys uda sie go namowic zeby gdzies blizej jakis gabinet odwiedzil polecam rehab. w ameryce kolo olsztynka jesli chodzi o skolioze :):)super !!!i nie drogo !!bylismy tam 3 tyg i syn naprawde byl szczesliwy tam polecili nam dr.kotwickiego w poznaniu

agata 30
Senior
Senior
Kontakt:

#13 Post autor: agata 30 » 29 lis 2011 20:25

kasia.s pisze:Teraz prowadzi nas prof Zarzycki.
Kasiu a czy wiesz może coś na temat dr Zarzyckiej? Mamy u niej termin z powodu skoliozy.
Dla dobra Dziecka matka zejdzie nawet do piekieł, by zaznało Ono odrobinę nieba na ziemi.

kasia kasia
Noworodek

#14 Post autor: kasia kasia » 01 gru 2011 00:31

udalo mi sie dzisiaj porozmawiac z mama dominiki z RKiW dziewczynke operowal prof.zarzycki to starszy czlowiek ale ma doswiadczenie nic mu nie placily szybki termin krodki pobyt w szpitalu nie przeciaga czasu i nie kaze co chwila na kontrol przyjechac . mama dominiki powiedziala mi ze gdyby miala ten zabieg powtorzyc to tylko u niego:) tyle sie dowiedzialam a dziewczynka mowila za na poczatku po zabiegu wyczuc mozna bylo pret ktory sie konczyl w okolicy kosci ogonowej i sie bala ze jej skore przebije ale nic takiego sie nie wydarzylo nie bylo zadnych ubocznych :)wiec rodzice mamy do kogo oddac nasze pociechy to napewno dobre rece prof.zarzyckiego ja czytajac opinie rodzicow i siegajac rady znajomych z turnusu w ameryce podjelam juz decyzje :)zycze wam tego samego :)piszcie tu o waszych opiniach na temat prof. i skolioz moze jakies pomysly nowe metody

Awatar użytkownika
kasia.s
Senior
Senior

#15 Post autor: kasia.s » 14 gru 2011 18:20

W Gdańsku pojawiła się możliwość leczenia metodą FED-macie może jakieś opinie i info na ten temat?
Kasia-mama Mikołaja

natalia91
Przedszkolak
Przedszkolak

#16 Post autor: natalia91 » 15 gru 2011 10:59

www.skolioza-stop.pl na śląsku Żory dużo osób jezdzi do Pana J.Radosza i są efekty może komuś się przyda:)
Natalia mama Emilki 6 lat i Bartusia z wodogłowiem 3 i pół latka oraz kilku tygodniowego Patryka

Awatar użytkownika
akitow
Noworodek

#17 Post autor: akitow » 27 lut 2013 17:38

Witam, jesteśmy 3 tygodnie po operacji skoliozy w Zakopanem. Operował dr Kaliciński. Teraz niestety zmagamy się z przetoką, która powstała w ranie, dalej w Zakopanem. Gdyby ktoś był zainteresowany to odpowiem na wszystkie pytania. Pozdrawiam!
Anka, mama 13-letniego Olka z RiW

Awatar użytkownika
laura.j
Raczkujący
Raczkujący

#18 Post autor: laura.j » 02 mar 2013 01:29

Wiatm.ma kilka pytan.słyszalam ze ja dziecko ma zespoł arnolda chiariego ,tak jak moja coreczka,to najpier trzeba to operowac,a potem mozna skolioze,moja córeczka tez mam miec operacje nie wiem sama juz gdzie najlepiej,moje marzenie to zeby juz była to za nami to operacja,czy pani synek ma zespół chiariego i jesli tak czy musiał byc odbarczony?boje sie tej operacij strasznie.pozdrawiam i zycze jak najszybszego powrotu do domku.

agata 30
Senior
Senior
Kontakt:

#19 Post autor: agata 30 » 02 mar 2013 18:40

To zalezy od tego na ile migdałki mózdżku wpuklaja sie do otworu potylicznego i czy Chiarii jest objawowy. Mój syn również miał operacje w Zakopanem na skolioze i tez ma Chiarego II. Nie odbarczali, gdyz nie było potrzeby.
Dla dobra Dziecka matka zejdzie nawet do piekieł, by zaznało Ono odrobinę nieba na ziemi.

Awatar użytkownika
laura.j
Raczkujący
Raczkujący

#20 Post autor: laura.j » 03 mar 2013 03:40

POCIESZYŁAM MNIE PANI.DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.

agata 30
Senior
Senior
Kontakt:

#21 Post autor: agata 30 » 03 mar 2013 17:50

laura.j pisze:POCIESZYŁAM MNIE PANI.DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.
Kochana nie nazywaj mnie pania bo sie staro czuje :D , tu sami swoi :D
A zeby Cie jeszcze pocieszyć, to jak byłam w Zakopcu to niektóre dzieciaki tez miały Chiarego i przeprowadzono operacje skoliozy bez odbarczania. Wynik rezonansu wszystko wyjaśni. U nas migdałki móżdzku były na 14mm.

Awatar użytkownika
laura.j
Raczkujący
Raczkujący

#22 Post autor: laura.j » 03 mar 2013 19:55

Dobrze w takim razie bardzo ci dziekuje za informacje.umówie sie na wizyte do zakopanego.u nas te migdałki sa na 7 mm.pozdrawiam

Awatar użytkownika
dzozefina
Przedszkolak
Przedszkolak

#23 Post autor: dzozefina » 04 mar 2013 13:25

czy możecei mi wytłumaczyć co to są te migdałki, jak sie objawia to wypuklanie ku otworowi?

czy to moze powodować wypuklenie czaszki z tyłu głowy? my mamy AChII i Artur bardzo częscto dotyka sobie tyłu głowy tak jakby coś mu tam przeszkadzało, próbuje sie drapac w tym miejscu.

czy to jakiś objaw ACH??

Marta 23
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

#24 Post autor: Marta 23 » 17 cze 2014 17:41

a czy w Zakopanem tez wstawiaja implanty takie ktore trzeba podkrecac? i jakie sa zalecenia po operacji czy trzeba nosic gorset i jak dlugo?
Bartuś Rozszczep kręgosłupa i Wodogłowie 10-lat

agata 30
Senior
Senior
Kontakt:

#25 Post autor: agata 30 » 18 cze 2014 11:38

Tak, wstawiają. Co do gorsetu to sprawa indywidualna podobnie jak z zaleceniami. Dzieciaki maja rożne stopnie skoliozy i po operacji podejmowana jest decyzja. Mam świeże wiadomości, gdyż właśnie 3 dni temu wróciłam z Zakopca.

Marta 23
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

#26 Post autor: Marta 23 » 23 cze 2014 16:13

dzięki za odpowiedź, my właśnie nie dawno byliśmy na konsultacji u prof. Zarzyckiego, bo zamierzamy się właśnie do niego przepisać z leczeniem skoliozy. Rok temu mały miał operację kręgosłupa w W-wie u Dr. Michalskiego, dziś żałuję że wtedy się na nią zgodziłam. Po operacji kazał nosić gorset 24h,(gorset taki z podparciem pod brodę i potylicę) i zabronił rehabilitacji, no dobra myślę parę miesięcy aż się wszystko zrośnie. Na kolejnej wizycie pytam jak długo jeszcze ten gorset dziecko ma nosić, on gada do czasu aż dziecko przestanie rosnąć i rehabilitować też nie pozwalał, bo twierdził że implant się posypie, wtedy się załamałam, najlepsze jest to że przed operacją mówił zupełnie co innego. A Zarzycki powiedział że dziecko ma ćwiczyć, i stopniowo odzwyczajać od gorsetu i stopniowo ćwiczyć, bo rok czasu w gorsecie nie wiadomo jakie tam są mięśnie i że oni z reguły nie zalecają gorsetu chyba że dziecko ma słaba strukturę kostną. Czy faktycznie tak tam wygląda to leczenie? i co ile czasu podkręcają rozwórkę?

agata 30
Senior
Senior
Kontakt:

#27 Post autor: agata 30 » 25 cze 2014 17:57

Z osób, które miały tam operację podczas mojego dwukrotnego pobytu ani jedna nie dostała gorsetu. Wiem, bo tam ludzie się zżywają ze sobą i struktura oddziału jest taka, że raczej wiadomo co i jak. Nie wiem co ile podkręcają rozwórkę, ponieważ my instrumentarium mamy na stałe. Oni maja tam rehabilitacje na miejscu i dziecko ma ćwiczenia przed operacją i po. Tzn. po operacji przychodzą rehabilitantki i pokazują rodzicom jak obchodzić się z dzieckiem po operacji skoliozy. Mozna dostać się tam na 3-tygodniową rehabilitację ale nie wiem na jakich warunkach i kto. W końcu to klinika ortopedyczno- rehabilitacyjna.

Renata
Mistrz
Mistrz

#28 Post autor: Renata » 25 cze 2014 22:11

W naszym stowarzyszeniu jesienią miały operację dwie 10 letnie dziewczynki, jedna w Zakopanem, druga w Poznaniu - obie miały nosić gorset jakiś czas po operacji, ale nikt nie mówił im o odejściu od rehabilitacji, teraz już nawet jedna wybiera się na turnus dłuższy rehabilitacyjny, jest bez gorsetu. Druga, z Zakopanego miała poprawki bo wyszły druty, więc trochę im to dłużej się przeciągnęło. Ale ogólnie ok, biorą udział w aktywnych zajęciach Far.
U nas: RiW

monikt
Noworodek

#29 Post autor: monikt » 31 sie 2014 21:24

Proszę o kontakt osób po operacji skoliozy przepuklina powyżej 80% - pomóżcie w wyborze Lekarza - mam problem !!!!!!!!!!!!!!!! Co sądzicie o Dr SNELA, DR BEKALAREK
DZiękuję

Marta 23
Raczkujący
Raczkujący
Kontakt:

#30 Post autor: Marta 23 » 01 paź 2014 20:03

mamy termin na początek grudnia do Zakopca na podkręcenie implantu ale chyba wylazła śruba, bo na dole pleców po lewej stronie jest wypuklenie dość duże, Napiszcie proszę do kogo się zwrócić żeby ten termin przyśpieszyć, wystraszyłam się i nie wiem co robić

ODPOWIEDZ