WYMIOTY PO WYMIANIE DRENU Z ZASTAWKI

Informacje na temat innych schorzeń powiązanych z Riw i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
beatka29
Noworodek

WYMIOTY PO WYMIANIE DRENU Z ZASTAWKI

#1 Post autor: beatka29 » 06 lip 2011 19:24

Witam Was kochani, mam nadzieję, że dostane od Was pomoc. Jestem tu pierwszy raz! Mój 7 letni syn urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową, ostatnio mieliśmy problem z zastawką, wymienili nam dren i wszystko byłoby dobrze gdyby nie wymioty, które pojawiły się od tego czasu, czuje się bardzo dobrze, ale gdy zje posiłek pojawiają się wymioty, jestem bezradna, bo przecież zjada posiłki, ma apetyt nic go nie boli i po wymiotach dolegliwości ustępują. Proszę Was o jakąś poradę jesteśmy bezradni!

Awatar użytkownika
besia84
Mistrz
Mistrz

Re: WYMIOTY PO WYMIANIE DRENU Z ZASTAWKI

#2 Post autor: besia84 » 06 lip 2011 19:33

A konsultowaliście tę dolegliwość z lekarzem-wymioty to objaw powiem dla mnie niepokojący!
Mama Beatki-dziewczynki z wodogłowiem http://nasza-klasa.pl/profile/7480126
Obrazek
Obrazek

beatka29
Noworodek

#3 Post autor: beatka29 » 06 lip 2011 20:21

Własnie niestety jeszcze nie, zamierzam jutro jechac do lekarza, ale nie wiem do jakiego się udac?!

Awatar użytkownika
Paula
Mistrz
Mistrz
Kontakt:

#4 Post autor: Paula » 06 lip 2011 20:35

beatka29 pisze: nie wiem do jakiego sie udac?!
Najlepiej do neurochirurga, moim zdaniem.
Paulina mama Oliwii z RKiW i Amelii
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
besia84
Mistrz
Mistrz

#5 Post autor: besia84 » 07 lip 2011 20:05

I jaki efekt konsultacji?
Mama Beatki-dziewczynki z wodogłowiem http://nasza-klasa.pl/profile/7480126
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
randolka
Mistrz
Mistrz

#6 Post autor: randolka » 08 lip 2011 00:50

OLI pisze:
beatka29 pisze: nie wiem do jakiego sie udac?!
Najlepiej do neurochirurga, moim zdaniem.
Zdecydowanie i to niezwłocznie!
Obrazek
Agata - mama Pawełka z wodogłowiem

Renata
Mistrz
Mistrz

#7 Post autor: Renata » 08 lip 2011 13:13

U mojego dziecka po wymianie zastawkowego układu w całości w grudniu, (ale jest ogólnie po poważnych przejściach i w sumie 4 operacjach w listopadzie/grudniu) pojawiły się wymioty po zjedzeniu gdzieś tak w dwa tygodnie po wyjściu ze szpitala. Jak tylko wypił, zjadł od razu niestety zwymiotował, a potem ok. Schudł przy tym bardzo, tzn. po szpitalu jest mu trudno powrócić do wyższej wagi "sprzed", jednak neurochirurg powiedział, bo ja sugerowałam, czy to nie od drenu, bo sporo go włożył, odpowiedź była, że nie, bo ogólnie nie ma takiej możliwości, poza tym akurat połączenie zjedzenie = wymioty on nie wiązał zupełnie z zastawką, u nas doszedł jeszcze mały apetyt niestety. Konsultacja wtedy u pediatry, podłoże może być psychiczne, poza tym leki na jelitka (Debridat np.) u nas poskutkował, wymioty ustąpiły, aczkolwiek pojawiły się ostatnio znów po powrocie z turnusu, (ale tu już była i gorączka) zupełna niechęć do zjedzenia, no i obawiałam się, czy to nie skutek brania do buzi wody basenowej czy z jacuzzi i wypluwania jej (pediatra mówi, że bardzo prawdopodobne, bo nie ma żadnej innej konkretnej przyczyny).
Ogólnie w przypadku takich wymiotów nam zalecono wcześniej po wykluczeniu przez neurochirurga USG jamy brzusznej.
U nas: RiW

beatka29
Noworodek

#8 Post autor: beatka29 » 08 lip 2011 21:21

Byłam u neurochirurga i zrobili USG jamy brzusznej, pani doktor powiedziała, że nie ma do czego się przyczepic i wysłali nas na konsultacje do poradni Gastroentrologicznej, a tam Pan doktor powiedział, że on nam nie pomoże, bo to nie do niego, mowił, że to pewnie zastawka się przypycha, ale ja wiem, że to inne dolegliwości się z tym wiążą, odesłał znowu do neurochirurga, i jesteśmy w kropce. Nie mam pojecia co robic dalej.

Renata
Mistrz
Mistrz

#9 Post autor: Renata » 08 lip 2011 21:50

Ciekawe, na jakiej podstawie gastrolog tak jednoznacznie stwierdza (bez badań?), że to zastawka, bo byłoby to dość nietypowe: wymioty po zjedzeniu. Dla nas zdanie neurochirurga w kwestii innej przyczyny niż zastawka było dla innych lekarzy decydujące, że trzeba coś jeszcze szukać. No chyba, że nie masz zaufania w pełni do swego neurochirurga, my natomiast mamy dlatego po takiej diagnozie z tej strony czuliśmy się bezpiecznie.
U nas: RiW

ODPOWIEDZ