niedosłuch???

Informacje na temat innych schorzeń powiązanych z Riw i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
cheryl
Raczkujący
Raczkujący

niedosłuch???

#1 Post autor: cheryl » 25 lis 2011 12:50

Jakiś czas temu moja mała miała robione badanie słuchu pod narkozą. Z opisu wynika, że słyszy dźwięki tylko powyżej 80 decybeli. Dostała oczywiście aparaty, ale nigdy nie dała ich sobie założyć..Z tego co widzę, często występuje u Waszych dzieci tego typu schorzenie, więc macie jakieś doświadczenie w tej kwestii. Czy wydaje Wam się prawdopodobne, żeby dziecko, które potrafi się wybudzić ze snu słysząc czyjeś kroki na korytarzu, byle jakieś stuknięcie, puknięcie, ciche zamknięcie drzwi.. miało taki niedosłuch. ??? Poradźcie coś. Plisss

Awatar użytkownika
EwelinaiJarek
Raczkujący
Raczkujący

Re: niedosłuch???

#2 Post autor: EwelinaiJarek » 11 kwie 2012 21:04

Witaj.Moja Amelia również ma niedosłuch.Na jedno ucho 70 a drugie 50.Możesz zawsze zrobić badania w innym miejscu,innym ośrodku.No ale myślę,że nie dużo to zmieni,jakiś niedosłuch na pewno ma ale mogla zajść pomyłka i za duża wartość im wyszła.Zawsze też możesz poprosić o powtórzenie badania.Amelii niby też ma dość spory niedosłuch a słyszy w swoim pokoju jak ja odkręcam prysznic,słyszy gdy otwiera się drzwi,słyszy jak mówi się szeptem ogólnie zachowuje się tak jakby owego niedosłuchu w ogóle nie miała.Musisz zakładać małej aparaty choćby i na siłę,ja tak na początku mojej zakładałam ona zdejmowała a ja znów jej zakładałam.Zdejmowała dlatego,że jej przeszkadzało coś za uchem.Wkładek kilka nawet popsuła...no ale może być także tak,że badanie wyszło źle tj.niedokładnie i aparaty są nie ustawione źle.Tj.,że tak na prawdę ma niedosłuch na przykład 70db a na badaniu wyszło wyżej i pod to badanie ustawiono aparaty a może akurat jej to przeszkadza bo źle słyszy.Powtórz badanie dla pewności.Amelia miała chyba z 5badań zanim doszli do tego ostatniego wyniku 70 i 50.

Renia
Nastolatek
Nastolatek

Re: niedosłuch???

#3 Post autor: Renia » 11 kwie 2012 22:40

Pytanie co powoduje ten nie dosłuch, należało by to zbadać. Nasza córka miała płyn w uszach po założeniu drenu słuch w normie

ODPOWIEDZ