Brak przyrostu wagi

Informacje na temat innych schorzeń powiązanych z Riw i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiziolek84
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

Brak przyrostu wagi

#1 Post autor: kiziolek84 » 08 lut 2012 14:40

Może Wy coś poradzicie, bo sama nie wiem czy to jest jakiś problem czy nie.

Majka ma obecnie 2,5 roku i od paru dobrych miesięcy nie przybiera w ogóle na wadze. Obecnie waży ok. 10 kg! Widzę, że na długość rośnie, ale waga ani drgnie. Co prawda je jak wróbelek i jedzenie to trzeba w nią wciskać na siłę, ale nie wydaje mi się to normalne. Poszłabym z nią do jakiegoś specjalisty, ale nie mam pojęcia jakiej natury to może być problem. Endokrynolog? Gastrolog?

Jak ktoś ma jakieś pomysły, to chętnie poczytam.
Kinga mama Majki z RKiW

Obrazek

Awatar użytkownika
Martek
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

Re: Brak przyrostu wagi

#2 Post autor: Martek » 08 lut 2012 15:44

Kinga, przede wszystkim najpierw zrób Majce podstawowe badania z krwi.
Jeśli będą w normie przestań się martwić, zwłaszcza jeśli nic więcej nie niepokoi Cię, np. w zachowaniu córci.
Ja miałam podobną sytuację ze starszą siostrą Joasi. Prawie nic nie jadła (między 1 a 2 r.ż. nie spożywała niczego poza Bobo Frutami i butlą grysioru o 2 w nocy), była wysoka i sucha jak patyk, wszystkie żebra można było z łatwością policzyć. Normalnie jeść zaczęła dopiero ok. 13 r.ż., gdy zaczęła dojrzewać.
Pozdrawiam serdecznie-Marta
Obrazek
Blog Asi - zapraszam

Pani_Misiowa
Dorosły
Dorosły

#3 Post autor: Pani_Misiowa » 08 lut 2012 15:55

Myślę, że najpierw pediatra, badania krwi, kału na pasożyty.... A potem się martwić. Zajrzałam w książeczkę zdrowia - moj Szczęściarz jak miał dwa latka ważył na bilansie 12 kg - a wszystko było ok. Zresztą chudzina z niego do dzisiaj, chociaż ŻRE jak smok.
"Wiara jest miłością do tego, co niewidoczne; ufnością w to, co niemożliwe i nieprawdopodobne. "
/Goethe/

Awatar użytkownika
dominika18
Nastolatek
Nastolatek

#4 Post autor: dominika18 » 08 lut 2012 16:18

Mam z moją Oliwią podobny problem- w kwietniu skończy 2 latka a waży 7 kg!
Z tym, że Oliwka wcale nie chce jeść. Obiad trzeba siłą wmuszać... Jedyne co Oliwka chętnie zje to ziemniaki, jajko gotowane i parówkę. Albo ser- na sucho:-)

Wyniki badania krwi są ok. Zresztą pediatra też nie każe się tym niepokoić.
Obrazek
Dominika mama Oliwii z RKiW

Awatar użytkownika
pilulae23
Noworodek

#5 Post autor: pilulae23 » 09 lut 2012 13:35

Hej,
mój Jasio też ma skończone 2 latka i waży troszkę ponad 8 kg. Badania krwi jak do tej pory ok. Po ubrankach widzę że robi się coraz dłuższy, ale wagowo słabo przybiera. Z jedzeniem bywa różnie, czasem bywają dni że zjada wszystko co widzi, a czasami nic nie mogę w niego wcisnąć. Myślę, że nie masz się czym martwić, jeśli tylko badania krwi wyjdą dobrze. :D

Awatar użytkownika
alusia_1303
Przedszkolak
Przedszkolak

#6 Post autor: alusia_1303 » 09 lut 2012 14:24

Moj Maksiu tez ma 2i pol roczku i wazy 7,5 kg a wszystko ok bylismy kiedys na gastroentrologi z czyms innym to przyczepili sie ze taki chudy i ze za slabo przybiera i chcieli mu zalozyc PEG- rurke do brzucha ale ja sie nie zgodzilam bo wszystko jest dobrze wyniki krwi ok

Awatar użytkownika
Sylwuś
Senior
Senior
Kontakt:

#7 Post autor: Sylwuś » 09 lut 2012 18:33

Moja Agatka w kwietniu skończy 3 latka i od jakiegoś półtora roku waży 11 kg. Zawsze dużo jadła ale od jakiegoś czasu, około półtora miesiąca też mamy problem z jedzeniem. Je dużo mniej i rzadziej niż kiedyś. Takie rzeczy jak jogurty, deserki, danonki itp to chętnie je ale z innymi rzeczami jest problem. Jest dzień że ładnie zje a jest dzień że jedynie w obiad Danio a później dopiero kolacje o 20. Mniej więcej odkąd wróciliśmy ze szpitala i dostaje leki przeciwpadaczkowe. Może to taki wiek.
Sylwia, mama Agatki z RKiW i Dominika.
Obrazek
Obrazek

natalia91
Przedszkolak
Przedszkolak

#8 Post autor: natalia91 » 09 lut 2012 20:52

Moja zdrowa córcia ma 3 latka i 4 miesiace i wazy 13kg i jest wszystko ok badania miala robione mało je dużo pije mleka czy tam kakao zaś Bartek ma rok i 2 msc i waży 9kg co prawda mało przybiera ale je co mu popadnie ostatnio miał robione wyniki badań jedynie wapna ma za mało ponoc więc mu daję witaminki zrób badania i się nie martw:)
Natalia mama Emilki 6 lat i Bartusia z wodogłowiem 3 i pół latka oraz kilku tygodniowego Patryka

Awatar użytkownika
kiziolek84
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#9 Post autor: kiziolek84 » 10 lut 2012 13:41

Dzięki za podzielenie się Waszymi opiniami i doświadczeniami. Ostatnie badanie krwi robiliśmy w listopadzie i wszystko było w porządku. A już wtedy od jakiegoś czasu nie przybierała na wadze. No więc niby jest dobrze - dla własnego jednak spokoju umówiłam się z młodą do gastroenterologa. Zobaczymy co ona powie.
Kinga mama Majki z RKiW

Obrazek

Awatar użytkownika
Anna Doman
Przedszkolak
Przedszkolak

#10 Post autor: Anna Doman » 10 lut 2012 13:46

kiziolek84 pisze:Dzięki za podzielenie się Waszymi opiniami i doświadczeniami. Ostatnie badanie krwi robiliśmy w listopadzie i wszystko było w porządku. A już wtedy od jakiegoś czasu nie przybierała na wadze. No więc niby jest dobrze - dla własnego jednak spokoju umówiłam się z młodą do gastroenterologa. Zobaczymy co ona powie.
Siostro zmień to zdjęcie Majki :) bo nikt nie uwierzy patrząc na nią że taka chudzinka z niej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kiziolek84
Przedszkolak
Przedszkolak
Kontakt:

#11 Post autor: kiziolek84 » 10 lut 2012 14:28

Ania, o tym samym pomyślałam :P
Kinga mama Majki z RKiW

Obrazek

Pani_Misiowa
Dorosły
Dorosły

#12 Post autor: Pani_Misiowa » 10 lut 2012 14:56

Na zdjęciu wygląda... hm hm hm.... kwitnąco !
"Wiara jest miłością do tego, co niewidoczne; ufnością w to, co niemożliwe i nieprawdopodobne. "
/Goethe/

Awatar użytkownika
KajaS
Niezwykły
Niezwykły
Kontakt:

#13 Post autor: KajaS » 12 lut 2012 18:49

He he he... faktycznie na zdjęciu Majusia pulpetem się wydaje być :)
Poza tym malutka jeszcze na nim ;) Zmień Kinga zdjęcie, zmień!
Kaja mama Oli (13 lat i ciut) i Byśka (8 lat i ciut) RKiW
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Mój synek Bysiek - zapraszam ;)

monia12
Noworodek
Kontakt:

#14 Post autor: monia12 » 02 sty 2013 00:09

być może jest to spowodowane pasożytami, można spróbować pestek z dyni, ale wyleczenie dziecka jest trudne, szczególnie gdy jest często w grupie rówieśniczej. http://dobreziola.blogspot.com/2013/01/ ... linne.html

ODPOWIEDZ