Oczopląs

Informacje na temat innych schorzeń powiązanych z Riw i nie tylko

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
basik
Nastolatek
Nastolatek

Oczopląs

#1 Post autor: basik » 08 paź 2013 18:00

Moi mili proszę podzielcie się swoją wiedzą nt leczenia oczopląsu, kogo polecacie i gdzie, , , no i oczywiście za ile?
Mama Jędrzejka RKiW(10 lat) i Filipka (12 lat)
Obrazek

Awatar użytkownika
olcia1775
Senior
Senior
Kontakt:

Re: Oczopląs

#2 Post autor: olcia1775 » 09 paź 2013 13:39

Mój Patryk ma oczopląs poziomy i na obecną chwilę nic z tym nie robi nasza p.profesor
Obrazek
Ola,mama Patryka z RKiW

Awatar użytkownika
basik
Nastolatek
Nastolatek

#3 Post autor: basik » 15 paź 2013 10:49

I tu problem bo chciałabym wiedzieć czy operować, kiedy. Było nie było to już wiek szkolny i oczy są potrzebne najlepiej sprawne.
Mama Jędrzejka RKiW(10 lat) i Filipka (12 lat)
Obrazek

Renata
Mistrz
Mistrz

#4 Post autor: Renata » 15 paź 2013 17:48

basik - wydaje mi się, że to trzeba stwierdzić, czy oczopląs jest tzw. okulistyczny czy ma podłoże neurologiczne. U nas był/ i jest od pewnego momentu życia niewielki raczej, tak dla laika chyba niezbyt zauważalny oczopląs, ale nie ma wpływu na widzenie , czyli stwierdzono ten drugi typ, zapewne od uaktywniającego się wtedy A Ch ( bo też może być jego objawem), uprzedzano nas, ze w tym przypadku operacja odbarczenia A Ch może już sytuacji nie poprawić , no i rzeczywiście w tym przypadku nie było wielkiej zmiany na lepsze, choć może trochę tak. Operacji oczu z racji, ze to nie jest okulistyczne, nie proponował żaden okulista, ani w Zabrzu, ani u nas.
U nas: RiW

Korda
Noworodek

#5 Post autor: Korda » 29 gru 2014 14:09

Córka mojej przyjaciółki, też ma mały oczopląs i próbowano go leczyć na wiele sposobów. Jak na razie niestety bez większych rezultatów.. Mam nadzieję, że niedługo coś zaradzą na tę dolegliwość.

ODPOWIEDZ